Proqramda paytaxtda müşahidə olunan güclü küləyin yaratdığı fəsadlar, ağacların aşması, havada tozun normadan artıq olması və Bakının ekoloji problemləri müzakirə edilib.
Bakını toza basdıran nədir: külək, karxanalar, yoxsa nəzarətsizlik? Bakıda təhlükəli külək: qəzalı ağaclara və daş karxanalarına kim nəzarət edir? Millət vəkili Vüqar Rəhimzadə ilə bu və digər suallar ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Verilişin digər qonağı, millət vəkili Elçin Mirzəbəyli ilə isə İranın AzTV-ni "düşmən siyahısı"na daxil etməsi, Azərbaycanın ölkədə "Səhər" telekanalı və "Mehr" xəbər agentliyinin fəaliyyətini qadağan etməsi müzakirə olunub.

Вышел новый выпуск передачи "Актуальная повестка" телеканала Baku TV.
В программе обсуждались последствия сильного ветра, наблюдавшегося в столице, падение деревьев, превышение нормы пыли в воздухе и экологические проблемы Баку.
Что покрывает Баку пылью: ветер, карьеры или безнадзорность? Опасный ветер в Баку: кто контролирует аварийные деревья и каменные карьеры? Обмен мнениями по этим и другим вопросам состоялся с народным депутатом Вугаром Рахимзаде.
Другим гостем передачи, народным депутатом Эльчином Мирзабейли, было обсуждено включение AzTV в "черный список врагов" Ираном, а также запрет деятельности телеканала "Сахар" и информационного агентства "Мехр" в Азербайджане.