Portuqaliya – İspaniya
Qalan iki cütlük 1/16 finalın son iki oyun günündə – 3-4 iyulda rəsmiləşəcək. İsveçrə yığması Kolumbiya – Qana oyununun qalibini gözləyir, həmçinin Argentina – Kabo Verde və Avstraliya – Misir oyunlarının qalıbləri üz-üzə gələcəklər.
Çempionatın geridə qalmış 85 oyununda 249 qol vurulub. Bunun 12-si avtoqoldur.
Lionel Messi (Argentina) və Kilian Mbappe (Fransa) 6, Erlinq Holann (Norveç) və Harri Keyn (İngiltərə) 5, Usman Dembele (Fransa), Vinisius Junior (Braziliya), İsmaila Sarr (Seneqal) və Mikel Oyarsabal (İspaniya) 4 qola imza atıb.
13 oyunçu 3 qolun, 24 oyunçu 2 qolun, 112 oyunçu 1 qolun müəllifidir.
İyunun 11-dən ABŞ, Kanada və Meksikanın ev sahibliyi etdiyi çempionatın 1/8 finalı 4-7 iyula, dörddə bir finalı 9-12 iyula, yarımfinalları 14-15 iyula, üçüncü yer uğrunda oyunu və finalı 19 iyula təyin olunub.
Əvvəlki 22 çempionatda Braziliya 5, İtaliya və Almaniya 4, Argentina 3, Uruqvay və Fransa 2, İngiltərə və İspaniya 1 dəfə zirvəyə yüksəlib.

На 23-м чемпионате мира по футболу определяются пары 1/8 финала. Medianews.az сообщает, что на 3 июля известны следующие пары:
Канада – Марокко
Парагвай – Франция
Бразилия – Норвегия
Мексика – Англия
Португалия – Испания
США – Бельгия.
Оставшиеся две пары определятся в последние два игровых дня 1/16 финала – 3-4 июля. Сборная Швеции ждет победителя матча Колумбия – Гана, а также встречу между победителями игр Аргентина – Кабо-Верде и Австралия – Египет.
За 85 прошедших игр чемпионата забито 249 голов. Из них 12 – автоголы.
Лионель Месси (Аргентина) и Килиан Мбаппе (Франция) забили по 6 голов, Эрлинг Холанн (Норвегия) и Гарри Кейн (Англия) по 5, Усман Дембеле (Франция), Винисиус Жуниор (Бразилия), Исмаила Сарр (Сенегал) и Микель Оярсабаль (Испания) по 4 гола.
13 игроков являются авторами 3 голов, 24 игрока – 2 гола, 112 игроков – 1 гола.
Чемпионат, который с 11 июня проходит в США, Канаде и Мексике, продолжится 1/8 финала с 4 по 7 июля, четвертьфиналы назначены на 9-12 июля, полуфиналы – на 14-15 июля, а матч за третье место и финал – на 19 июля.
В предыдущих 22 чемпионатах Бразилия поднималась на вершину 5 раз, Италия и Германия – 4 раза, Аргентина – 3 раза, Уругвай и Франция – 2 раза, Англия и Испания – по одному разу.