BDYPİ piyadalara çağırış etdi
Özlərinin və başqalarının həyatına real təhlükə yaradan piyadalara qarşı profilaktik tədbir keçirilib.
Bu barədə Medianews.az-a Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən (BDYPİ) məlumat verilib.
Bildirilib ki, qanunvericiliyin tələblərinə əsasən piyadalar avtomobil yolunun hərəkət hissəsini, küçələri piyada keçidləri ilə, o cümlədən yeraltı və yerüstü keçidlərlə, bunlar olmadıqda isə yolayrıclarında səki xətti və ya yol çiyni xətləri boyunca keçməlidirlər.
Yol polisinin paytaxt ərazisində keçirdiyi profilaktik tədbir zamanı yaxınlaşmaqda olan nəqliyyat vasitəsinin qarşısına qəflətən çıxan piyadalar müəyyən olunub və onlarla maarifləndirici söhbətlər aparılıb.
"Bir daha bütün hərəkət iştirakçılarının diqqətinə çatdırırıq ki, qaydalara əməl etmək özünüzü və başqalarını həyati təhlükələrdən qoruyur", - deyə məlumatda bildirilib.

BDYPİ for pedestrians
Preventive measures were carried out against pedestrians who pose a real danger to their own and others' lives.
This was reported to Medianews.az by the Main State Traffic Police Department (BDYPİ).
It was stated that according to the requirements of the legislation, pedestrians must cross the carriageway of the road, streets by pedestrian crossings, including underground and overground crossings, and if these are not available, at road divides along the curb line or road edge lines.
During the preventive measure conducted by the traffic police in the capital area, pedestrians who suddenly stepped in front of approaching vehicles were identified, and educational talks were held with them.
"Once again, we draw the attention of all road users that following the rules protects yourself and others from life-threatening dangers," the statement said.