BDYPİ piyadalara çağırış etdi
Özlərinin və başqalarının həyatına real təhlükə yaradan piyadalara qarşı profilaktik tədbir keçirilib.
Bu barədə Medianews.az-a Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən (BDYPİ) məlumat verilib.
Bildirilib ki, qanunvericiliyin tələblərinə əsasən piyadalar avtomobil yolunun hərəkət hissəsini, küçələri piyada keçidləri ilə, o cümlədən yeraltı və yerüstü keçidlərlə, bunlar olmadıqda isə yolayrıclarında səki xətti və ya yol çiyni xətləri boyunca keçməlidirlər.
Yol polisinin paytaxt ərazisində keçirdiyi profilaktik tədbir zamanı yaxınlaşmaqda olan nəqliyyat vasitəsinin qarşısına qəflətən çıxan piyadalar müəyyən olunub və onlarla maarifləndirici söhbətlər aparılıb.
"Bir daha bütün hərəkət iştirakçılarının diqqətinə çatdırırıq ki, qaydalara əməl etmək özünüzü və başqalarını həyati təhlükələrdən qoruyur", - deyə məlumatda bildirilib.

BDYPİ для пешеходов позвал
Проведено профилактическое мероприятие в отношении пешеходов, создающих реальную угрозу своей и чужой жизни.
Об этом сообщили Medianews.az в Главном управлении государственной автомобильной полиции (ГУГАП).
Сообщается, что согласно требованиям законодательства пешеходы должны переходить проезжую часть автомобильной дороги, улицы через пешеходные переходы, в том числе подземные и надземные переходы, а при их отсутствии — по обочине или по обочине вдоль осевой линии дороги.
Во время профилактического мероприятия, проходившего в столичном регионе, были выявлены пешеходы, внезапно выходившие перед приближающимися транспортными средствами, с которыми проведены разъяснительные беседы.
"Еще раз обращаем внимание всех участников дорожного движения на то, что соблюдение правил сохраняет вашу и чужую жизнь", — говорится в сообщении.