Paytaxtın Xəzər rayonunda ölümlə nəticələnən yol qəzası törətməkdə təqsirləndirilən "Arzum 9999" ləqəbli bloqer İlduzə Hacıyevanın barəsində olan hökmdən apellyasiya şikayətinə bu gün baxılacaq.
Medianews.az olay.az-a istinadən xəbər verir ki, şikayətin baxılması Bakı Apellyasiya Məhkəməsində hakim Elnur Nuriyevin icraatına verilib.
Məhkəmənin ilkin baxış iclası təyin edilib.
Xatırladaq ki, Xəzər rayon Məhkəməsinin hökmünə əsasən, İlduzə Hacıyeva 2 il 6 ay müddətinə nəqliyyat vasitəsi idarə etmək hüququndan məhrum edilməklə, 5 il 2 ay müddətinə azadlıqdan məhrum olunub. O, məhkəmə zalında həbs edilib.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin iyununda paytaxtın Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsində baş verib. İlduzə Hacıyeva avtomobili ilə dönmə əməliyatı yerinə yetirərkən arxadan gələn maşının qarşısına çıxıb və həmin maşın idarəetməni itirərək qəza törədib. Qəza nəticəsində 1 nəfər ölüb, bir nəfər ağır xəsarət alıb.
İlduzə Hacıyeva barəsində həbslə bağlı olmayan qətimkan tədbiri seçilib və ona Cinayət Məcəlləsinin 263.2-ci (yol hərəkəti və ya nəqliyyat vasitəsinin istismarı qaydalarının pozulması - ölümlə nəticələndikdə) və 264-cü (Yol nəqliyyat hadisəsi yerindən qaçma) maddələri ilə yekun ittiham irəli sürülüb.

Today, an appeal hearing will be held regarding the sentence against Ilduz Hajiyeva, a blogger known as "Arzum 9999," who is accused of causing a traffic accident resulting in death in the Khazar district of the capital.
Medianews.az, citing olay.az, reports that the consideration of the complaint has been assigned to Judge Elnur Nuriyev at the Baku Court of Appeal.
The initial hearing of the court has been scheduled.
Recall that according to the verdict of the Khazar District Court, Ilduz Hajiyeva was sentenced to 5 years and 2 months in prison and deprived of the right to drive a vehicle for 2 years and 6 months. She was arrested in the courtroom.
It should be noted that the incident took place last June in the Mardakan settlement of the Khazar district of the capital. While performing a turning maneuver with her car, Ilduz Hajiyeva cut in front of a car coming from behind, causing that driver to lose control and cause an accident. As a result of the accident, one person died and another was seriously injured.
A non-custodial preventive measure was selected for Ilduz Hajiyeva, and a final charge was brought against her under Articles 263.2 (violation of traffic rules or operation of a vehicle resulting in death) and 264 (fleeing the scene of a road traffic accident) of the Criminal Code.