22 ildən sonra çempion oldular
"Arsenal" 37-ci turda "Mançester Siti" ilə "Bornmut" arasında 1:1 hesablı heç-heçədən sonra 2025/26 mövsümündə İngiltərə Premyer Liqasının qalibi olub.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki,  bir oyun qalmış London klubu 82 xalla birinci yerdədir. 78 xalla "şəhərlilər" ikinci yerdədir və titul qazanmaq şansını itirib.
İngiltərə Premyer Liqasının 37 oyununda "Arsenal" 25 dəfə qalib gəlib, yeddi dəfə heç-heçə edib və beş dəfə uduzub. Mikel Artetanın komandası yarışın sonuncu, 38-ci turunda "Kristal Palas"la qarşılaşacaq. Oyun 24 mayda Londondakı "Selhurst Park"da keçiriləcək.
"Arsenal"ın sonuncu İngiltərə çempionluğu 2003/2004 mövsümündə olub. Həmin vaxt komandaya Arsen Venger rəhbərlik edib.

"Arsenal" became the winner of the English Premier League in the 2025/26 season after a 1:1 draw between "Manchester City" and "Bournemouth" in the 37th round.
Medianews.az reports referring to Idman.Biz that the London club is in first place with 82 points with one game remaining. "Citizens" are in second place with 78 points and have lost the chance to win the title.
In 37 matches of the English Premier League, "Arsenal" has won 25 times, drawn seven times, and lost five times. Mikel Arteta's team will face "Crystal Palace" in the last, 38th round of the competition. The match will take place on May 24 at "Selhurst Park" in London.
"Arsenal's" last English championship was in the 2003/2004 season. At that time, the team was led by Arsene Wenger.