22 ildən sonra çempion oldular
"Arsenal" 37-ci turda "Mançester Siti" ilə "Bornmut" arasında 1:1 hesablı heç-heçədən sonra 2025/26 mövsümündə İngiltərə Premyer Liqasının qalibi olub.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki,  bir oyun qalmış London klubu 82 xalla birinci yerdədir. 78 xalla "şəhərlilər" ikinci yerdədir və titul qazanmaq şansını itirib.
İngiltərə Premyer Liqasının 37 oyununda "Arsenal" 25 dəfə qalib gəlib, yeddi dəfə heç-heçə edib və beş dəfə uduzub. Mikel Artetanın komandası yarışın sonuncu, 38-ci turunda "Kristal Palas"la qarşılaşacaq. Oyun 24 mayda Londondakı "Selhurst Park"da keçiriləcək.
"Arsenal"ın sonuncu İngiltərə çempionluğu 2003/2004 mövsümündə olub. Həmin vaxt komandaya Arsen Venger rəhbərlik edib.

«Арсенал» в 37-м туре после ничьей 1:1 между «Манчестер Сити» и «Борнмутом» стал чемпионом Английской Премьер-лиги в сезоне 2025/26.
Medianews.az со ссылкой на İdman.Biz сообщает, что за один матч до конца лондонский клуб с 82 очками занимает первое место. «Горожане» с 78 очками на втором месте и потеряли шанс выиграть титул.
В 37 играх Английской Премьер-лиги «Арсенал» одержал 25 побед, семь раз сыграл вничью и пять раз проиграл. Команда Микеля Артеты в последнем, 38-м туре встретится с «Кристал Пэлас». Матч состоится 24 мая на «Селхерст Парк» в Лондоне.
Последний чемпионат Англии для «Арсенала» был в сезоне 2003/2004. В то время командой руководил Арсен Венгер.