Yeni nazir və Dövlət Komitəsi sədrinin bioqrafiyaları -
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin və Dövlət Statistika Komitəsinin saytlarında yeni rəhbərlərin bioqrafiyaları yerləşdirilib.
Medianews.az həmin ömürlükləri təqdim edir.
Rəşad İsmayılov
27 avqust 1979-cu ildə doğulub. Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin bakalavr və magistr pillələrini bitirib.
Əmək fəaliyyətinə 2000-ci ildə “Zəhmət” kiçik müəssisəsində hüquqşünas kimi başlayıb. 2005-2006-cı illərdə “Star LTD” MMC-də hüquqşünas, 2006-cı ildə Auditorlar Palatasının Gəncə şəhər auditor təşkilatında hüquqşünas-mütəxəssis, 2006-2009-cu illərdə Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestri Xidmətinin Bakı Şəhər Ərazi İdarəsində hüquq məsləhətçisi, böyük hüquq məsləhətçisi postlarını tutub.
2010-2012-ci illərdə “İçərişəhər” Dövlət Tarix Memarlıq Qoruğu İdarəsinin hüquqşünası, baş məsləhətçisi, sektor müdiri, 2016-2018-ci illərdə Mənzil İnşaat Agentliyinin hüquq və nəzarət şöbəsinin müdir müavini, şöbə müdiri, 2018-2019-cu illərdə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi Aparatının hüquq və daxili nəzarət şöbəsinin müdiri, 2019-2024-cü illərdə Aparat rəhbəri, 2024-2026-cı illərdə ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini olub.
10 fevral 2026-cı ildə ekologiya və təbii sərvətlər naziri vəzifəsinə təyin edilib.
Azər Mursaqulov
1981-ci ildə Bakıda doğulub. 2003-cü ildə Türkiyənin Boğaziçi Universitetinin biznesin idarə edilməsi fakültəsini bitirib, 2008-ci ildə ABŞ-ın Corciya Universitetində iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb.
2007-2010-cu illərdə Maliyyə Nazirliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb, o cümlədən nazirin iqtisadi məsələlər üzrə köməkçisi olub.
2010-2012-ci illərdə Vaşinqtonda, Beynəlxalq Valyuta Fondunun baş qərargahında icraçı direktorun müşaviri postunu tutub.
2012-2019-cu illərdə Maliyyə Nazirliyinin Dövlət Borcunun İdarə Edilməsi Agentliyində şöbə müdiri və direktor müavini vəzifələrində çalışıb.
2019-cu ildən 10 fevral 2026-cı ilədək Maliyyə Nazirliyi yanında Dövlət Borcunun və Maliyyə Öhdəliklərinin İdarə Edilməsi Agentliyinin direktoru olub.

Biographies of the new ministers -
Biographies of the new leaders have been posted on the websites of the Ministry of Ecology and Natural Resources and the State Statistics Committee.
Medianews.az presents these biographies.
Rashad Ismayilov
He was born on August 27, 1979. He graduated with bachelor's and master's degrees from the Faculty of Law at Baku State University.
He started his working career in 2000 as a lawyer at the "Zəhmət" small enterprise. From 2005-2006, he worked as a lawyer at "Star LTD" LLC, in 2006 as a lawyer-specialist at the Ganja city auditor organization of the Chamber of Auditors, and from 2006-2009 held the positions of legal advisor and senior legal advisor at the Baku City Territorial Department of the State Register Service for Real Estate.
From 2010-2012, he served as a lawyer, chief consultant, and sector manager at the "Icherisheher" State Historical and Architectural Reserve Department; from 2016-2018, as deputy head and head of the legal and control department of the Housing Construction Agency; from 2018-2019, as head of the legal and internal control department of the State Urban Planning and Architecture Committee Apparatus; from 2019-2024, as head of the apparatus; and from 2024-2026, as the first deputy minister of ecology and natural resources.
On February 10, 2026, he was appointed Minister of Ecology and Natural Resources.
Azer Mursagulov
He was born in Baku in 1981. In 2003, he graduated from the Faculty of Business Administration at Boğaziçi University in Turkey, and in 2008, he obtained a PhD in Economics from the University of Georgia, USA.
From 2007-2010, he worked in various positions at the Ministry of Finance, including as the minister's assistant for economic affairs.
From 2010-2012, he served in Washington at the headquarters of the International Monetary Fund as an advisor to the executive director.
From 2012-2019, he worked as head of department and deputy director at the State Debt Management Agency of the Ministry of Finance.
From 2019 until February 10, 2026, he was director of the State Debt and Financial Liabilities Management Agency under the Ministry of Finance.