Yeni nazir və Dövlət Komitəsi sədrinin bioqrafiyaları -
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin və Dövlət Statistika Komitəsinin saytlarında yeni rəhbərlərin bioqrafiyaları yerləşdirilib.
Medianews.az həmin ömürlükləri təqdim edir.
Rəşad İsmayılov
27 avqust 1979-cu ildə doğulub. Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin bakalavr və magistr pillələrini bitirib.
Əmək fəaliyyətinə 2000-ci ildə “Zəhmət” kiçik müəssisəsində hüquqşünas kimi başlayıb. 2005-2006-cı illərdə “Star LTD” MMC-də hüquqşünas, 2006-cı ildə Auditorlar Palatasının Gəncə şəhər auditor təşkilatında hüquqşünas-mütəxəssis, 2006-2009-cu illərdə Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestri Xidmətinin Bakı Şəhər Ərazi İdarəsində hüquq məsləhətçisi, böyük hüquq məsləhətçisi postlarını tutub.
2010-2012-ci illərdə “İçərişəhər” Dövlət Tarix Memarlıq Qoruğu İdarəsinin hüquqşünası, baş məsləhətçisi, sektor müdiri, 2016-2018-ci illərdə Mənzil İnşaat Agentliyinin hüquq və nəzarət şöbəsinin müdir müavini, şöbə müdiri, 2018-2019-cu illərdə Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi Aparatının hüquq və daxili nəzarət şöbəsinin müdiri, 2019-2024-cü illərdə Aparat rəhbəri, 2024-2026-cı illərdə ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini olub.
10 fevral 2026-cı ildə ekologiya və təbii sərvətlər naziri vəzifəsinə təyin edilib.
Azər Mursaqulov
1981-ci ildə Bakıda doğulub. 2003-cü ildə Türkiyənin Boğaziçi Universitetinin biznesin idarə edilməsi fakültəsini bitirib, 2008-ci ildə ABŞ-ın Corciya Universitetində iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi alıb.
2007-2010-cu illərdə Maliyyə Nazirliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb, o cümlədən nazirin iqtisadi məsələlər üzrə köməkçisi olub.
2010-2012-ci illərdə Vaşinqtonda, Beynəlxalq Valyuta Fondunun baş qərargahında icraçı direktorun müşaviri postunu tutub.
2012-2019-cu illərdə Maliyyə Nazirliyinin Dövlət Borcunun İdarə Edilməsi Agentliyində şöbə müdiri və direktor müavini vəzifələrində çalışıb.
2019-cu ildən 10 fevral 2026-cı ilədək Maliyyə Nazirliyi yanında Dövlət Borcunun və Maliyyə Öhdəliklərinin İdarə Edilməsi Agentliyinin direktoru olub.

На сайтах Министерства экологии и природных ресурсов и Государственного комитета по статистике размещены биографии новых руководителей.
Medianews.az представляет эти биографии.
Рашад Исмайлов
Родился 27 августа 1979 года. Окончил бакалавриат и магистратуру юридического факультета Бакинского государственного университета.
Трудовую деятельность начал в 2000 году в малом предприятии "Захмет" в качестве юриста. В 2005-2006 годах работал юристом в ООО "Star LTD", в 2006 году — юрист-специалистом в аудиторской организации Палаты аудиторов города Гянджа, в 2006-2009 годах занимал должности юридического консультанта и старшего юридического консультанта в Бакинском территориальном управлении Службы государственного реестра недвижимого имущества.
В 2010-2012 годах работал юристом, главным советником, начальником сектора Государственного историко-архитектурного заповедника «Ичеришехер», в 2016-2018 годах — заместителем руководителя и руководителем юридического и контрольного отдела Агентства жилищного строительства, в 2018-2019 годах — начальником юридического и внутреннего контрольного отдела Аппарата Государственного комитета по градостроительству и архитектуре, в 2019-2024 годах — руководителем Аппарата, в 2024-2026 годах — первым заместителем министра экологии и природных ресурсов.
10 февраля 2026 года назначен министром экологии и природных ресурсов.
Азер Мурсаулов
Родился в 1981 году в Баку. В 2003 году окончил факультет управления бизнесом Университета Богазичи в Турции, в 2008 году получил степень доктора философии по экономике в Университете Джорджии (США).
В 2007-2010 годах работал на различных должностях в Министерстве финансов, в том числе помощником министра по экономическим вопросам.
В 2010-2012 годах был советником исполнительного директора в главном управлении Международного валютного фонда в Вашингтоне.
В 2012-2019 годах работал начальником отдела и заместителем директора в Агентстве по управлению государственным долгом при Министерстве финансов.
С 2019 года по 10 февраля 2026 года был директором Агентства по управлению государственным долгом и финансовыми обязательствами при Министерстве финансов.