Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Cənub Regional Dövlət Yanğın Nəzarəti İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərovun müvafiq əmri ilə sözügedən idarənin rəisi, polkovnik Əkbər Novruzov vəzifəsindən azad edilərək təqaüdə göndərilib.
Onun yerinə polkovnik-leytenant Əmir Səmədov təyin olunub.
Qeyd edək ki, polkovnik Əkbər Novruzov 2023-cü ilin avqust ayında Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin rəis müavini vəzifəsindən azad olunaraq, sözügedən vəzifəyə təyin olunmuşdu. //Qaynarinfo

Глава Южного регионального государственного управления пожарного надзора Государственной службы пожарной охраны Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) освобожден от должности.
Как сообщает Medianews.az, по соответствующему приказу министра по чрезвычайным ситуациям Камаладдина Гейдарова глава указанного управления, полковник Акпер Новрузов, был освобожден от должности и отправлен на пенсию.
На его место назначен подполковник Эмир Самедов.
Отметим, что полковник Акпер Новрузов в августе 2023 года был освобожден от должности заместителя начальника Государственной службы пожарной охраны МЧС и назначен на указанную должность. //Qaynarinfo