Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində ən yaxın xilasetmə məntəqəsindən 2 km aralı dənizdə nəzarətsiz ərazidə 1 nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Medianews.az xəbər verir ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri axtarışlara cəlb olunub.
Hazırda vətəndaş - 2004-cü il təvəllüdlü Qarayev Elgün Elçin oğlunun batdığı ehtimal edilən istiqamətlərdə axtarışlar həyata keçirilir.

В Министерство по чрезвычайным ситуациям на горячую линию «112» поступила информация о том, что в 2 км от ближайшего спасательного поста у побережья в районе Кьера в поселке Мярдакян города Баку в необорудованной для контроля зоне утонул 1 человек.
Как сообщает Medianews.az, по данному сообщению незамедлительно к поискам привлечены водолазы-спасатели Государственной службы по контролю маломерных судов и спасению на воде МЧС.
В настоящее время проводятся поиски в предполагаемых местах утопления гражданина - Караева Элгуна Элчин оглы, 2004 года рождения.