Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində ən yaxın xilasetmə məntəqəsindən 2 km aralı dənizdə nəzarətsiz ərazidə 1 nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Medianews.az xəbər verir ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri axtarışlara cəlb olunub.
Hazırda vətəndaş - 2004-cü il təvəllüdlü Qarayev Elgün Elçin oğlunun batdığı ehtimal edilən istiqamətlərdə axtarışlar həyata keçirilir.

An emergency report was received by the Ministry of Emergency Situations’ "112" hotline about one person drowning in an uncontrolled area 2 km away from the nearest rescue station in the sea near Mardakan settlement, Khazar district, Baku city.
According to Medianews.az, in connection with this information, divers-rescuers of the State Service for Control of Small Vessels and Rescue in Water of the Ministry of Emergency Situations were immediately involved in the search.
Currently, searches are being conducted in the directions where the citizen - Elgun Elchin oglu Garayev, born in 2004, is presumed to have drowned.