Odessa yaxınlığında xilas edilən azərbaycanlılar
Odessa şəhəri yaxınlığında dron hücumuna məruz qalan gəmidən xilas edilən 10 Azərbaycan vətəndaşı bu gün Ukraynadan Vətənə yola salınıb.
Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyinin müşaviri Fərid Babayev və səfirliyin əməkdaşı Pərviz Əsədovun müşayiəti ilə Azərbaycan vətəndaşları Lətifova Gülana, Nəsrullayev Tofiq, Səmədov Səbuhi, İsmayılov İsmayıl, Əliyev Ayon, Rəhimov Cavid, Rəhimov Mehman, Axundov İsmayıl, Əliyev Qurban və Abasov Valeh iyulun 15-də Moldova vasitəsilə Azərbaycana yola salınıblar.
Ukraynanın Odessa sahilləri yaxınlığında yerli vaxtla saat 15:15 radələrində Türkiyənin "Okean Maritime" şirkətinə məxsus Atlas Bey adlı mülki ticarət gəmisi dron hücumuna məruz qalıb.
Gəmidə ekipaj üzvlərindən 11-i Azərbaycan Respublikasının vətəndaşıdır. Məlumata görə, Azərbaycan vətəndaşı olan gəmi kapitanı istisna olmaqla, ekipajın digər üzvləri Odessa şəhərində sahilə çıxarılıb. Kapitanın axtarışı davam edir.//Report

10 граждан Азербайджана, спасённых с судна, подвергшегося нападению дрона возле города Одесса, сегодня отправлены из Украины на Родину.
При сопровождении советника посольства Азербайджана в Украине Фарида Бабаева и сотрудника посольства Пярвиза Асадова граждане Азербайджана Лятифова Гюлана, Насруллаев Тофик, Самедов Сабухи, Исмаилов Исмайыл, Алиев Аён, Рагимов Джавид, Рагимов Мехман, Ахундов Исмайыл, Алиев Курбан и Абасов Валех 15 июля через Молдову отправлены в Азербайджан.
Гражданское торговое судно Atlas Bey турецкой компании "Okean Maritime" подверглось атаке дрона около 15:15 по местному времени недалеко от побережья Одессы, Украина.
Из 11 членов экипажа судна 11 являются гражданами Азербайджанской Республики. Согласно информации, за исключением капитана судна, который является гражданином Азербайджана, остальные члены экипажа были высажены на берег в городе Одесса. Поиски капитана продолжаются.//Report