Odessa yaxınlığında xilas edilən azərbaycanlılar
Odessa şəhəri yaxınlığında dron hücumuna məruz qalan gəmidən xilas edilən 10 Azərbaycan vətəndaşı bu gün Ukraynadan Vətənə yola salınıb.
Azərbaycanın Ukraynadakı səfirliyinin müşaviri Fərid Babayev və səfirliyin əməkdaşı Pərviz Əsədovun müşayiəti ilə Azərbaycan vətəndaşları Lətifova Gülana, Nəsrullayev Tofiq, Səmədov Səbuhi, İsmayılov İsmayıl, Əliyev Ayon, Rəhimov Cavid, Rəhimov Mehman, Axundov İsmayıl, Əliyev Qurban və Abasov Valeh iyulun 15-də Moldova vasitəsilə Azərbaycana yola salınıblar.
Ukraynanın Odessa sahilləri yaxınlığında yerli vaxtla saat 15:15 radələrində Türkiyənin "Okean Maritime" şirkətinə məxsus Atlas Bey adlı mülki ticarət gəmisi dron hücumuna məruz qalıb.
Gəmidə ekipaj üzvlərindən 11-i Azərbaycan Respublikasının vətəndaşıdır. Məlumata görə, Azərbaycan vətəndaşı olan gəmi kapitanı istisna olmaqla, ekipajın digər üzvləri Odessa şəhərində sahilə çıxarılıb. Kapitanın axtarışı davam edir.//Report

10 Azerbaijani citizens rescued from the ship attacked by a drone near the city of Odessa were sent from Ukraine to their Homeland today.
Accompanied by Farid Babayev, counselor of the Azerbaijani embassy in Ukraine, and Perviz Asadov, an employee of the embassy, Azerbaijani citizens Latifova Gulana, Nasrullayev Tofiq, Samedov Sabuh, Ismayilov Ismail, Aliyev Ayon, Rahimov Javid, Rahimov Mehman, Akhundov Ismail, Aliyev Qurban, and Abasov Valeh were sent to Azerbaijan via Moldova on July 15.
Near the shores of Odessa, Ukraine, at around 15:15 local time, the civilian merchant ship named Atlas Bey, belonging to Turkey's "Okean Maritime" company, was attacked by a drone.
Among the crew members on the ship, 11 are citizens of the Republic of Azerbaijan. According to information, except for the ship's captain who is Azerbaijani, other crew members were taken ashore in the city of Odessa. The search for the captain continues. //Report