Naxçıvanda yeni təyinat
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edən Azər Məmmədrəhimov əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, Hüseyn Cəfər oğlu Əsgərli "Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi" MMC-nin direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Təyinatdan əvvəl həmin müəssisədə direktor müavini vəzifəsində çalışan H.Əsgərli burada rəqəmsal transformasiya prosesinə, poçt və telekommunikasiya xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılmasına, eləcə də süni intellekt və kibertəhlükəsizlik həllərinin tətbiqi istiqamətində innovativ layihələrin hazırlanmasına və icrasına rəhbərlik edib.
H.Əsgərli əmək fəaliyyətinə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rabitə və Yeni Texnologiyalar Nazirliyində başlayıb və burada bir sıra rəhbər vəzifələrdə çalışıb. O, sonrakı illərdə Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində sektor müdiri, Naxçıvan Dövlət Universitetində isə İnformasiya Texnologiyaları şöbəsinin müdiri vəzifələrində çalışıb.//report

Назначен директор Центра почты и телекоммуникаций Нахчывана.
Как сообщает Medianews.az, по этому поводу заместитель министра цифрового развития и транспорта Нахчыванской Автономной Республики, исполняющий обязанности министра Азер Мамедрахимов подписал приказ.
Согласно приказу, Гусейн Джафар оглы Аскерли назначен директором ООО «Центр почты и телекоммуникаций Нахчывана».
До назначения Г. Аскерли, работавший в этом учреждении заместителем директора, руководил процессом цифровой трансформации, цифровизацией почтовых и телекоммуникационных услуг, а также подготовкой и реализацией инновационных проектов по внедрению искусственного интеллекта и решений кибербезопасности.
Трудовую деятельность Г. Аскерли начал в Министерстве связи и новых технологий Нахчыванской Автономной Республики, где занимал ряд руководящих должностей. В последующие годы он работал начальником сектора в Агентстве пищевой безопасности Азербайджана, а также начальником отдела информационных технологий в Нахчыванском государственном университете.//report