Naxçıvanda yeni təyinat
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini, nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edən Azər Məmmədrəhimov əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, Hüseyn Cəfər oğlu Əsgərli "Naxçıvan Poçt və Telekommunikasiya Mərkəzi" MMC-nin direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Təyinatdan əvvəl həmin müəssisədə direktor müavini vəzifəsində çalışan H.Əsgərli burada rəqəmsal transformasiya prosesinə, poçt və telekommunikasiya xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılmasına, eləcə də süni intellekt və kibertəhlükəsizlik həllərinin tətbiqi istiqamətində innovativ layihələrin hazırlanmasına və icrasına rəhbərlik edib.
H.Əsgərli əmək fəaliyyətinə Naxçıvan Muxtar Respublikası Rabitə və Yeni Texnologiyalar Nazirliyində başlayıb və burada bir sıra rəhbər vəzifələrdə çalışıb. O, sonrakı illərdə Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində sektor müdiri, Naxçıvan Dövlət Universitetində isə İnformasiya Texnologiyaları şöbəsinin müdiri vəzifələrində çalışıb.//report

A director has been appointed to the Nakhchivan Post and Telecommunications Center.
Medianews.az reports that regarding this, an order was signed by Azer Mammadrahimov, Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Nakhchivan Autonomous Republic, acting as the Minister temporarily.
According to the order, Huseyn Jafar oglu Asgarli was appointed as the director of "Nakhchivan Post and Telecommunications Center" LLC.
Before the appointment, H. Asgarli, who worked as the deputy director at this institution, led the digital transformation process, digitalization of postal and telecommunication services, as well as the preparation and implementation of innovative projects in the field of artificial intelligence and cybersecurity solutions.
H. Asgarli began his career at the Ministry of Communications and New Technologies of the Nakhchivan Autonomous Republic and held several managerial positions there. In subsequent years, he worked as sector manager at the Azerbaijan Food Safety Agency and as head of the Information Technology Department at Nakhchivan State University.//report