Bakıda yol infrastrukturunun yaxşılaşdırılması məqsədilə aşağıdakı küçələrdə təmir işlərinə başlanılır.
Bu barədə Medianews.az-a Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyindən (AAYDA) məlumat verilib.
Bildirilib ki, iyulun 16-dan Nəsimi rayonu üzrə Ağadadaş Qurbanov küçəsində, Yasamal rayonu üzrə Şeyx Məhəmməd Xiyabani küçəsində, həmçinin Nizami rayonu üzrə Əliağa Kürçaylı küçəsində təmir işləri aparılacaq.
İyulun 17-dən isə Nizami rayonu ərazisində C.Naxçıvanski küçəsində (8-ci kilometr bazarının sağ və sol tərəfi), eləcə də Yasamal rayonu üzrə Ayna Sultanova küçəsində yol təmiri işlərinə start veriləcək.
Agentlikdən qeyd olunub ki, təmir işləri aparılan müddətdə işlərin gedişatına uyğun olaraq qeyd olunan yol sahələrində nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti qismən və ya tam məhdudlaşdırılacaq.
Sürücülərə aparılan işlərə anlayışla yanaşmaq, səfərlərini əvvəlcədən planlaşdırmaq və mümkün olduqda alternativ yollardan istifadə etmək tövsiyə olunur.

В Баку в целях улучшения дорожной инфраструктуры начнутся ремонтные работы на следующих улицах.
Сообщается, что с 16 июля в Низинском районе на улице Агадаташа Гурбанова, в Ясамальском районе на улице Шейха Мухаммеда Хиябани, а также в Низаминском районе на улице Алияги Курчайлы будут проводиться ремонтные работы.
С 17 июля в Низаминском районе на улице Дж.Нахчыванского (справа и слева от рынка 8-й километр), а также в Ясамальском районе на улице Айна Султановой начнется ремонт дорог.
В агентстве отметили, что в период проведения ремонтных работ движение транспортных средств на указанных участках дорог будет частично или полностью ограничено в зависимости от хода работ.
Водителям рекомендуется с пониманием отнестись к проводимым работам, заранее планировать свои поездки и, по возможности, использовать альтернативные маршруты.