ABŞ terrorizmlə mübarizə çərçivəsində Rusiya və İranın bir sıra vətəndaşlarına qarşı sanksiyalar tətbiq edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Maliyyə Nazirliyinin Xarici Aktivlərə Nəzarət İdarəsinin (OFAC) saytındakı sənəddə bildirilib.
Qurumun məlumatına görə, məhdudiyyətlər Rusiya vətəndaşları Vadim Drujbin və Mariya Selinaya, eləcə də İtaliya vətəndaşı Duniya Ettayba və İran vətəndaşı Bahruz Namaziyə şamil edilib. Bundan əlavə, sanksiyalar Rusiyada fəaliyyət göstərən "Avratek" şirkətinə, həmçinin İran və Nigeriyada fəaliyyət göstərən NIKA JET COMPANY və VANGUARD TACTICAL SUPPLY LIMITED şirkətlərinə qarşı tətbiq edilib.//report

The US has imposed sanctions on several citizens of Russia and Iran within the framework of counter-terrorism efforts.
According to Medianews.az, this was stated in a document on the website of the US Department of the Treasury's Office of Foreign Assets Control (OFAC).
According to the agency, the restrictions apply to Russian citizens Vadim Drujbin and Mariya Selina, as well as Italian citizen Duniya Ettayba and Iranian citizen Bahruz Namazi. In addition, sanctions have been imposed on the company "Avratek" operating in Russia, as well as on the companies NIKA JET COMPANY and VANGUARD TACTICAL SUPPLY LIMITED operating in Iran and Nigeria.//report