Tərtərdə ağır qəza: Ər və arvad öldü - VİDEO
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ötən gün günorta saatlarında rayonun Təzəkənd kəndi ərazisində qeydə alınıb. Bərdə rayon sakini, 64 yaşlı Adil Əhmədovun idarə etdiyi "Mercedes" markalı avtomobil qarşı hərəkət zolağına çıxaraq "DAF" markalı yük maşını ilə toqquşub.
Qəza nəticəsində minik avtomobilinin sürücüsü Adil Əhmədov və onun həyat yoldaşı Elza Əmirova hadisə yerində dünyasını dəyişib. Yük avtomobilinin sürücüsü isə müxtəlif xəsarətlər alıb.
İlkin ehtimallara görə, qəzanın baş verməsinə "Mercedes"in sürücüsünün sükan arxasında yuxulaması səbəb olub.
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi hadisə ilə bağlı sürücülərə müraciət edərək, xüsusilə isti hava şəraitində yorğun və yuxusuz vəziyyətdə avtomobil idarə etməməyə, uzun səfərlər zamanı mütəmadi istirahət etməyə çağırıb.

В Тартерском районе произошло тяжелое дорожно-транспортное происшествие, приведшее к гибели двух человек.
По сообщению Medianews.az, инцидент произошел вчера днем в районе села Тезекенд. Автомобиль марки "Mercedes", управляемый 64-летним жителем Бардинского района Аделем Ахмедовым, выехал на полосу встречного движения и столкнулся с грузовиком марки "DAF".
В результате аварии водитель легкового автомобиля Адиль Ахмедов и его супруга Эльза Амирова скончались на месте происшествия. Водитель грузовика получил различные травмы.
По предварительным данным, причиной аварии стало то, что водитель "Mercedes" уснул за рулем.
Главное управление государственной дорожной полиции обратилось к водителям с призывом, особенно в жаркую погоду, не управлять автомобилем в состоянии усталости и сна, а также делать регулярные перерывы во время длительных поездок.