İyulun 10-u Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Rusiyanın Azov dənizində gəmilərə dronlarla həyata keçirdiyi hücumlar zamanı azərbaycanlıların idarə etdiyi bir gəmiyə də zərbə endirilib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, dron hücumu nəticəsində “Turbo SM” adlı gəminin ön tərəfi, üstü zədələnib, arxa lövbəri qopub.
“Turbo SM” quru yük gəmisidr, Komor adaları bayrağı altında üzür, dron hücumu zamanı Azov limanında dayanıbmış.
Gəminin kapitanı, kapitan köməkçiləri və digər heyət üzvlərinin hamısı azərbaycanlıdır.
Xoşbəxtlikdən “Turbo SM”də heç kim yaralanmayıb.
Medianews.az bildirir ki, “Turbo SM” dron zərbəsinə məruz qalmamışdan əvvəl gəmidəki azərbyacanlılar ətrafdakı gəmilərə hücumları videoya çəkməklə məşğul imişlər. Həmin videoları təqdim edirik.
Xatırladaq ki, iyunun 5-i Azov dənizində dron hücumları zamanı azərbaycanlıların idarə etdiyi “Natra” və “Zirkon” adlı yük gəmiləri vurulmuş, 25 nəfər Azərbaycan vətəndaşından 4-ü, o cümlədən hər iki gəminin kapitanı həlak olmuş, bir neçə nəfər yaralanmışdı.

10 июля Вооруженные силы Украины нанесли удар по судну, управляемому азербайджанцами, во время атак беспилотников на российские корабли в Азовском море.
По информации Medianews.az, в результате атаки беспилотника была повреждена носовая часть судна «Turbo SM», верхняя палуба, оторвалась кормовая шлюпка.
«Turbo SM» — сухогруз, плавающий под флагом Коморских островов, во время атаки беспилотниками стоял в порту Азова.
Капитан судна, помощники капитана и остальные члены экипажа — все азербайджанцы.
К счастью, на «Turbo SM» никто не пострадал.
Medianews.az сообщает, что до того, как «Turbo SM» подвергся удару беспилотника, азербайджанцы на борту записывали на видео атаки по окружающим судам. Эти видео прилагаются.
Напомним, что 5 июня во время атак беспилотников в Азовском море были поражены грузовые суда «Natra» и «Zirkon», управляемые азербайджанцами. Из 25 граждан Азербайджана погибли 4 человека, в том числе капитаны обоих судов, несколько человек получили ранения.