Tehran-Məşhəd dəmiryolu xətti də vurulub
Bu, ABŞ-nin İran ərazisinə gecə saatlarında endirdiyi zərbələrdən sonra baş verib. Belə ki, zərbələr nəticəsində Tehran-Məşhəd dəmiryolu xətti zədələnib.
Bildirilir ki, hadisə yerinə təmir briqadaları göndərilib və onlar dəmir yolu xəttinin bərpasına başlayıblar.
Hakimiyyət orqanları sərnişinlərin hərəkəti üçün alternativ marşrut hazırlayıb. Yeni marşruta əsasən zədələnmiş hissədə sərnişinlərin daşınması avtomobil nəqliyyatı ilə həyata keçiriləcək.
Qeyd edək ki, bu gün İranın mərhum Ali Lideri Ayətullah Seyid Əli Xameneinin Məşhəd şəhərində torpağa tapşırılması planlaşdırılır./“Qafqazinfo”

Passenger train services between Tehran and Mashhad have been suspended.
This occurred following strikes carried out by the US in Iranian territory during the night. As a result of the strikes, the Tehran-Mashhad railway line was damaged.
It is reported that repair crews have been sent to the site and have started restoring the railway line.
The authorities have prepared an alternative route for passenger movement. According to the new route, passenger transportation in the damaged section will be carried out by road transport.
It should be noted that today the burial of Iran's late Supreme Leader Ayatollah Seyyed Ali Khamenei is planned to take place in the city of Mashhad./"Qafqazinfo"