Səhər yeməyində etdiyi sadə dəyişikliklə 71 kilodan 64 kiloya düşdü
Bir qadın yalnız səhər yeməyində etdiyi kiçik bir dəyişiklik sayəsində cəmi bir neçə ay ərzində 71 kilodan 64 kiloya düşdüyünü açıqlayıb. O, nə pəhrizini, nə də idman rejimini dəyişməyib.
Milli.Az xəbər verir ki, sosial mediada paylaşım edən qadın, arıqlamaq üçün hər zaman böyük dəyişikliklərə ehtiyac olmadığını vurğulayıb. TikTok-da paylaşdığı videosunda, dörd ay ərzində 6 kilo arıqlamasına kömək edən sadə səhər yeməyi vərdişini belə izah edib:
"Bu səhər yeməyi sayəsində 71 kilodan 64 kiloya düşdüm. Hazırlamaq cəmi 5 dəqiqə çəkir və tərkibində 42 qram protein var."
Qadın bildirib ki, yüksək proteinli səhər yeməyi onu gün boyu tox saxlayır və qəlyanaltı yemək istəyini azaldır. Onun sözlərinə görə: "Səhər 40-60 qram protein qəbul etmək gün ərzində protein hədəfinə çatmağı çox asanlaşdırır."
Qadının paylaşdığı səhər yeməyi menyusu belədir:
2 ədəd Weetabix,
150 ml yarımyağlı və ya tam yağlı süd,
150 qram yağsız qatıq (%0 yağ),
Təxminən 30 qram vanilli protein tozu,
Üzəri üçün 60 qram çiyələk və ya moruq,
15 qram əridilmiş Nutella.
O, bildirib ki, bu praktiki resept həm şirin tələbatını qarşılayır, həm də uzun müddət toxluq hissi yaradır:
"Artıq səhər yeməyim günün ən zövqlü hissəsinə çevrilib," - deyə qadın qeyd edib.
Qadının videosu qısa zamanda viral olub və çox sayda izləyici paylaşıma şərh yazıb:
"Mən Weetabix-in protein versiyasını istifadə edirəm, üzərinə bal və Braziliya qozu əlavə edirəm."
"Südsüz hazırladım, qranola kimi oldu. Üzərinə təmiz bal və kətan toxumu əlavə etdim."
Bəzi istifadəçilər səhər yeməyini daha sağlam etmək üçün kətan toxumu, günəbaxan və balqabaq tumu, chia, goji giləmeyvəsi və qoz kimi əlavələr təklif ediblər.
Böyük Britaniyanın səhiyyə xidməti NHS də səhər yeməyinin əhəmiyyətini vurğulayaraq belə açıqlama yayıb:
"Səhər yeməyi, gecə boyu 10-12 saat davam edən aclıqdan sonra bədənin enerji ehtiyatlarını bərpa edir. Beyin və əzələlər yanacağa ehtiyac duyur. Sağlam səhər yeməyi insanı günortaya qədər tox saxlayır və səhər saatlarında cips, şokolad kimi zərərli qəlyanaltılardan uzaq tutur."

С помощью простого изменения в завтраке похудела с 71 килограмма до 64 килограммов.
Одна женщина рассказала, что благодаря всего лишь небольшому изменению в завтраке за несколько месяцев смогла похудеть с 71 килограмма до 64. Она не меняла ни диету, ни режим тренировок.
Как сообщает Milli.Az, женщина, поделившаяся в социальных сетях, подчеркнула, что для похудения не всегда нужны большие изменения. В своем видео в TikTok она объяснила простую привычку на завтрак, которая помогла ей похудеть на 6 кг за четыре месяца:
"Благодаря этому завтраку я похудела с 71 до 64 кг. Приготовление занимает всего 5 минут, а в нем 42 грамма белка."
Женщина сообщила, что завтрак с высоким содержанием белка помогает ей чувствовать сытость в течение дня и снижает желание перекусить. По ее словам: "Употребление 40-60 граммов белка утром значительно облегчает достижение дневной нормы белка."
Вот меню завтрака, которым поделилась женщина:
2 штуки Weetabix,
150 мл полумолока или цельного молока,
150 грамм обезжиренного йогурта (0% жирности),
Примерно 30 грамм ванильного протеинового порошка,
Сверху 60 грамм клубники или малины,
15 грамм растопленной Nutella.
Она отметила, что этот простой рецепт удовлетворяет ее тягу к сладкому и создает длительное чувство сытости:
"Теперь завтрак стал самой приятной частью дня," — сказала женщина.
Видео женщины за короткое время стало вирусным, и многие подписчики оставили комментарии к публикации:
"Я использую версию Weetabix с протеином, сверху добавляю мед и бразильский орех."
"Я готовила без молока, получилось похоже на гранолу. Сверху добавила чистый мед и семена льна."
Некоторые пользователи предложили добавить для более здорового завтрака семена льна, подсолнуха и тыквы, чиа, ягоды годжи и орехи.
Служба здравоохранения Великобритании NHS также подчеркнула важность завтрака, опубликовав следующее заявление:
"Завтрак восстанавливает энергетические запасы организма после ночного голодания, которое длится 10-12 часов. Мозг и мышцы нуждаются в топливе. Здоровый завтрак помогает оставаться сытым до обеда и удерживает от вредных перекусов, таких как чипсы и шоколад, в утренние часы."