Səhər yeməyində etdiyi sadə dəyişikliklə 71 kilodan 64 kiloya düşdü
Bir qadın yalnız səhər yeməyində etdiyi kiçik bir dəyişiklik sayəsində cəmi bir neçə ay ərzində 71 kilodan 64 kiloya düşdüyünü açıqlayıb. O, nə pəhrizini, nə də idman rejimini dəyişməyib.
Milli.Az xəbər verir ki, sosial mediada paylaşım edən qadın, arıqlamaq üçün hər zaman böyük dəyişikliklərə ehtiyac olmadığını vurğulayıb. TikTok-da paylaşdığı videosunda, dörd ay ərzində 6 kilo arıqlamasına kömək edən sadə səhər yeməyi vərdişini belə izah edib:
"Bu səhər yeməyi sayəsində 71 kilodan 64 kiloya düşdüm. Hazırlamaq cəmi 5 dəqiqə çəkir və tərkibində 42 qram protein var."
Qadın bildirib ki, yüksək proteinli səhər yeməyi onu gün boyu tox saxlayır və qəlyanaltı yemək istəyini azaldır. Onun sözlərinə görə: "Səhər 40-60 qram protein qəbul etmək gün ərzində protein hədəfinə çatmağı çox asanlaşdırır."
Qadının paylaşdığı səhər yeməyi menyusu belədir:
2 ədəd Weetabix,
150 ml yarımyağlı və ya tam yağlı süd,
150 qram yağsız qatıq (%0 yağ),
Təxminən 30 qram vanilli protein tozu,
Üzəri üçün 60 qram çiyələk və ya moruq,
15 qram əridilmiş Nutella.
O, bildirib ki, bu praktiki resept həm şirin tələbatını qarşılayır, həm də uzun müddət toxluq hissi yaradır:
"Artıq səhər yeməyim günün ən zövqlü hissəsinə çevrilib," - deyə qadın qeyd edib.
Qadının videosu qısa zamanda viral olub və çox sayda izləyici paylaşıma şərh yazıb:
"Mən Weetabix-in protein versiyasını istifadə edirəm, üzərinə bal və Braziliya qozu əlavə edirəm."
"Südsüz hazırladım, qranola kimi oldu. Üzərinə təmiz bal və kətan toxumu əlavə etdim."
Bəzi istifadəçilər səhər yeməyini daha sağlam etmək üçün kətan toxumu, günəbaxan və balqabaq tumu, chia, goji giləmeyvəsi və qoz kimi əlavələr təklif ediblər.
Böyük Britaniyanın səhiyyə xidməti NHS də səhər yeməyinin əhəmiyyətini vurğulayaraq belə açıqlama yayıb:
"Səhər yeməyi, gecə boyu 10-12 saat davam edən aclıqdan sonra bədənin enerji ehtiyatlarını bərpa edir. Beyin və əzələlər yanacağa ehtiyac duyur. Sağlam səhər yeməyi insanı günortaya qədər tox saxlayır və səhər saatlarında cips, şokolad kimi zərərli qəlyanaltılardan uzaq tutur."

With a simple change in breakfast, she went from 71 kilograms to 64 kilograms.
A woman revealed that she lost weight from 71 kilograms to 64 kilograms in just a few months thanks to a small change she made only in her breakfast. She did not change either her diet or exercise routine.
Naml.MA reports that the woman, who shared on social media, emphasized that big changes are not always necessary to lose weight. In her video shared on TikTok, she explained the simple breakfast habit that helped her lose 6 kilograms in four months as follows:
"Thanks to this breakfast, I went down from 71 kilograms to 64 kilograms. It takes only 5 minutes to prepare and contains 42 grams of protein."
The woman stated that a high-protein breakfast keeps her full throughout the day and reduces her desire to snack. According to her: "Consuming 40-60 grams of protein in the morning makes it much easier to reach the protein target during the day."
The breakfast menu shared by the woman is as follows:
2 pieces of Weetabix,
150 ml of semi-skimmed or full-fat milk,
150 grams of fat-free yogurt (0% fat),
Approximately 30 grams of vanilla protein powder,
Topping with 60 grams of fresh strawberries or raspberries,
15 grams of melted Nutella.
She stated that this practical recipe satisfies her sweet cravings and also creates a long-lasting feeling of fullness:
"My breakfast has now become the most enjoyable part of the day," the woman noted.
The woman’s video quickly went viral, and many viewers wrote comments on the post:
"I use the protein version of Weetabix and add honey and Brazil nuts on top."
"I prepared it without milk, it was like granola. I added pure honey and flax seeds on top."
Some users suggested additions such as flax seeds, sunflower and pumpkin seeds, chia, goji berries, and walnuts to make the breakfast healthier.
The UK’s National Health Service (NHS) also emphasized the importance of breakfast and issued this statement:
"Breakfast replenishes the body’s energy stores after 10-12 hours of fasting overnight. The brain and muscles need fuel. A healthy breakfast keeps a person full until noon and helps avoid unhealthy snacks such as chips and chocolate during the morning hours."