ABŞ müdafiə naziri ilk dəfə
ABŞ və İsrailin İranla bağlı əməliyyatlarından sonra ABŞ Müdafiə Naziri Pit Heqsetin ilk dəfə Konqresdə ifadə verəcəyi bildirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Heqset aprelin 29-da Nümayəndələr Palatasının Silahlı Xidmətlər Komitəsi qarşısında danışacaq.
Görüşməyə ABŞ Baş Qərargah rəisi Den Keyn də qatılacaq, lakin tarix dəyişə bilər.
ABŞ Müdafiə Nazirliyi martın 25-də Konqres üzvlərinə əməliyyatlarla bağlı brifinq vermişdi. Bununla belə, Demokrat komitə üzvləri martın 27-də açıq dinləmə çağırışı etmişdi. Onlar Tramp administrasiyası və Müdafiə Nazirliyinin şəffaflıq göstərməməsindən narahat olduqlarını bildirmişdi.
Komitə üzvləri, “Nələr baş verir, hansı variantlar mövcuddur və niyə seçilib” suallarına kifayət qədər cavab ala bilmədiklərini qeyd ediblər.

The US Secretary of Defense for the first time will give a statement
It is reported that US Defense Secretary Pete Hegset will testify before Congress for the first time following the US and Israel operations concerning Iran.
According to Medianews.az, Hegset will speak before the House Armed Services Committee on April 29.
US Joint Chiefs of Staff Chairman Dan Kayne will also attend the meeting, but the date may change.
The US Department of Defense had briefed members of Congress about the operations on March 25. Nevertheless, Democratic committee members had called for an open hearing on March 27. They had expressed concern over the Trump administration and the Department of Defense not showing transparency.
Committee members stated that they could not get enough answers to questions such as “What is happening, what options are available, and why was the choice made?”