ABŞ müdafiə naziri ilk dəfə
ABŞ və İsrailin İranla bağlı əməliyyatlarından sonra ABŞ Müdafiə Naziri Pit Heqsetin ilk dəfə Konqresdə ifadə verəcəyi bildirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Heqset aprelin 29-da Nümayəndələr Palatasının Silahlı Xidmətlər Komitəsi qarşısında danışacaq.
Görüşməyə ABŞ Baş Qərargah rəisi Den Keyn də qatılacaq, lakin tarix dəyişə bilər.
ABŞ Müdafiə Nazirliyi martın 25-də Konqres üzvlərinə əməliyyatlarla bağlı brifinq vermişdi. Bununla belə, Demokrat komitə üzvləri martın 27-də açıq dinləmə çağırışı etmişdi. Onlar Tramp administrasiyası və Müdafiə Nazirliyinin şəffaflıq göstərməməsindən narahat olduqlarını bildirmişdi.
Komitə üzvləri, “Nələr baş verir, hansı variantlar mövcuddur və niyə seçilib” suallarına kifayət qədər cavab ala bilmədiklərini qeyd ediblər.

Сообщается, что министр обороны США Пит Хиггсет впервые даст показания в Конгрессе после операций США и Израиля, связанных с Ираном.
Сообщает Medianews.az, что Хиггсет выступит 29 апреля перед Комитетом по военным вопросам Палаты представителей.
На заседании также будет присутствовать председатель Объединенного комитета начальников штабов США Ден Кейн, однако дата может быть изменена.
Министерство обороны США 25 марта провело брифинг для членов Конгресса по операциям. Тем не менее, члены Демократического комитета 27 марта призвали к открытому слушанию. Они выразили обеспокоенность отсутствием прозрачности со стороны администрации Трампа и Министерства обороны.
Члены комитета отметили, что не смогли получить достаточные ответы на вопросы «Что происходит, какие варианты существуют и почему выбран именно этот?»