"Gələn ay Avropanı yanacaq qıtlığı gözləyir" -
"Əgər İran Hörmüz boğazında tətbiq etdiyi blokadanı aradan qaldırmazsa, gələn ay, yəni apreldə Avropa ölkələrində enerji və yanacaq qıtlığı yarana bilər".
Medianews.az Oxu.Az-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə "Shell" şirkətinin baş direktoru Vael Savan beynəlxalq neft konfransı zamanı bildirib.
"İlk olaraq bu zərbəni Cənub-Şərqi Asiya regionu hiss etdi, ardınca Şimal-Şərqi Asiya təsirləndi, aprel ayında isə yaranmış mürəkkəb vəziyyət daha çox Avropaya öz təsirini göstərəcək", - deyə şirkət rəhbəri çıxışında vurğulayıb.

"If Iran does not lift the blockade imposed on the Hormuz Strait, there may be energy and fuel shortages in European countries next month, that is, in April."
Medianews.az reports referring to Oxu.Az that this was stated by the CEO of "Shell," Wael Sawan, during an international oil conference.
"Initially, this blow was felt by the South-East Asia region, followed by North-East Asia being affected, and in April, the complex situation will have more impact on Europe," the company head emphasized in his speech.