Qaqik Tsarukyan iki ay müddətinə
Ermənistanda "Çiçəklənən Ermənistan" Partiyasının lideri Qaqik Tsarukyan barəsində iki ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə yerli media Ermənistan İstintaq Komitəsinin mətbuat xidmətinə istinadən məlumat yayıb.
Qaqik Tsarukyana dələduzluq və çirkli pulların yuyulması ittihamları irəli sürülüb.
Qeyd edək ki, iyulun 6-da Qaqik Tsarukyan saxlanılaraq Ermənistan İstintaq Komitəsinə aparılıb. Daha sonra o, məhkəməyə çıxarılıb.
İstintaq Komitəsindən bildirilib ki, cinayət işi çərçivəsində Milli Təhlükəsizlik Xidməti, Dövlət Gəlirləri Komitəsi və Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən 70-dən çox ünvanda eyni vaxtda axtarışlar aparılıb.

Qaqik Tsarukyan for a period of two months
In Armenia, a detention order for two months has been issued against Gagik Tsarukyan, the leader of the "Blossoming Armenia" Party.
Medianews.az reports that this information was released by the local media citing the press service of the Armenian Investigative Committee.
Gagik Tsarukyan has been charged with fraud and money laundering.
It should be noted that on July 6, Gagik Tsarukyan was detained and taken to the Armenian Investigative Committee. He was later brought before the court.
The Investigative Committee stated that within the framework of the criminal case, searches were simultaneously conducted at more than 70 addresses by employees of the National Security Service, the State Revenue Committee, and the Ministry of Internal Affairs.