Mundialda uğura görə ölkədə
Ekvador prezidenti Daniel Noboa milli komandanın DÇ-2026-da Almaniya üzərində qazandığı qələbədən sonra ölkədə qeyri-iş günü elan edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Ekvador yığması qrup mərhələsinin 3-cü turunda Almaniyanı 2:1 hesabı ilə məğlub edərək pley-off mərhələsinə yüksəlib.
Bu qələbədən sonra prezident Daniel Noboa sosial şəbəkə hesabında paylaşım edərək futbolçulara və məşqçilər korpusuna təşəkkür edib.
“Futbolçulara və baş məşqçiyə təşəkkür edirəm. Tənqidlərə, təhqirlərə və digər çətinliklərə baxmayaraq, onlar toparlanaraq bütün ölkəyə böyük sevinc yaşatdılar. Sabah dövlət bayramıdır! Yaşasın Ekvador!” - deyə Noboa yazıb.
Qeyd edək ki, Ekvador millisi E qrupunu 3-cü pillədə başa vuraraq pley-offa vəsiqə qazanıb. Almaniya isə son turdakı məğlubiyyətə baxmayaraq, 6 xalla qrup birincisi olub. Eyni xala malik Kot-d’İvuar yığması şəxsi oyunlardakı nəticəyə görə ikinci yeri tutaraq növbəti mərhələyə yüksəlib.//QOL.az

Ecuador's president Daniel Noboa declared a day off in the country after the national team’s victory over Germany in DÇ-2026.
Medianews.az reports that the Ecuador team defeated Germany 2-1 in the 3rd round of the group stage to advance to the playoff stage.
Following this victory, President Daniel Noboa posted on social media, thanking the players and coaching staff.
"I thank the players and head coach. Despite criticisms, insults, and other difficulties, they regrouped and brought great joy to the whole country. Tomorrow is a national holiday! Long live Ecuador!" Noboa wrote.
It should be noted that the Ecuador national team finished 3rd in Group E, securing a place in the playoffs. Although Germany lost in the final round, they topped the group with 6 points. Ivory Coast, also with 6 points, took second place based on head-to-head results and advanced to the next stage.//QOL.az