Mundialda uğura görə ölkədə
Ekvador prezidenti Daniel Noboa milli komandanın DÇ-2026-da Almaniya üzərində qazandığı qələbədən sonra ölkədə qeyri-iş günü elan edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Ekvador yığması qrup mərhələsinin 3-cü turunda Almaniyanı 2:1 hesabı ilə məğlub edərək pley-off mərhələsinə yüksəlib.
Bu qələbədən sonra prezident Daniel Noboa sosial şəbəkə hesabında paylaşım edərək futbolçulara və məşqçilər korpusuna təşəkkür edib.
“Futbolçulara və baş məşqçiyə təşəkkür edirəm. Tənqidlərə, təhqirlərə və digər çətinliklərə baxmayaraq, onlar toparlanaraq bütün ölkəyə böyük sevinc yaşatdılar. Sabah dövlət bayramıdır! Yaşasın Ekvador!” - deyə Noboa yazıb.
Qeyd edək ki, Ekvador millisi E qrupunu 3-cü pillədə başa vuraraq pley-offa vəsiqə qazanıb. Almaniya isə son turdakı məğlubiyyətə baxmayaraq, 6 xalla qrup birincisi olub. Eyni xala malik Kot-d’İvuar yığması şəxsi oyunlardakı nəticəyə görə ikinci yeri tutaraq növbəti mərhələyə yüksəlib.//QOL.az

Президент Эквадора Даниэль Нобоа после победы национальной команды в DÇ-2026 над Германией объявил в стране нерабочий день.
Medianews.az сообщает, что сборная Эквадора в 3-м туре группового этапа обыграла Германию со счетом 2:1 и вышла в плей-офф.
После этой победы президент Даниэль Нобоа опубликовал сообщение в социальной сети, выразив благодарность футболистам и тренерскому составу.
«Благодарю футболистов и главного тренера. Несмотря на критику, оскорбления и другие трудности, они собрались и принесли всей стране большую радость. Завтра государственный праздник! Да здравствует Эквадор!» — написал Нобоа.
Отметим, что сборная Эквадора завершила группу E на 3-м месте, завоевав путевку в плей-офф. Германия, несмотря на поражение в последнем туре, стала победителем группы с 6 очками. Сборная Кот-д’Ивуара с таким же количеством очков заняла второе место по результатам личных встреч и также вышла в следующий этап.//QOL.az