“Arka Sokaklar” serialında “Vedat Müdür” obrazı ilə tanınan aktyor Murat Ormiyakın son vəziyyəti pərəstişkarlarını kədərləndirib.
Uzun müddətdir ekranlardan uzaq qalan və hazırda qocalar evində yaşayan usta aktyorun görüntüləri sosial mediada yenidən gündəmə gəlib.
“Tatlı Röportajlar” komandası tərəfindən ziyarət edilən Murat Ormiyak söhbət zamanı emosional anlar yaşayıb. Aktyor uzun müddətdir heç kimin onu ziyarət etmədiyini bildirərək təkliyindən danışıb.
“Nə yaxşı yanıma gəldiniz. Heç kim məni ziyarət etmir. O qədər təkəm ki... Çox xoşbəxt oldum, məni sevindirdiniz” – deyən Ormiyak duyğularına hakim ola bilməyib.
Aktyorun bu sözləri sosial mediada geniş əks-səda doğurub. Bir çox istifadəçi Murat Ormiyak üçün dəstək mesajları paylaşaraq onun tək buraxılmamasını istəyib.
Qeyd edək ki, Murat Ormiyak daha əvvəl uzun müddətdir aktyorluq təklifi almadığını açıqlamışdı. O, “Arka Sokaklar” kimi uzun illər davam edə biləcək bir layihədə yenidən rol almağın onu çox xoşbəxt edəcəyini bildirmişdi.

Состояние актера Мурат Ормияк, известного по роли «Ведата Мюдюра» в сериале «Арка Сокаклар», огорчило его поклонников.
Мастер актёр, который давно не появляется на экранах и в настоящее время живет в доме престарелых, вновь оказался в центре внимания в социальных сетях.
Мурат Ормияк, которого посетила команда «Tatlı Röportajlar», во время беседы пережил эмоциональные моменты. Актёр рассказал о своем одиночестве, отметив, что долгое время никто к нему не навещает.
«Как хорошо, что вы пришли ко мне. Никто меня не навещает. Я так одинок... Очень счастлив, вы меня порадовали», — сказал Ормияк и не смог сдержать эмоции.
Эти слова актёра вызвали широкий резонанс в социальных сетях. Многие пользователи опубликовали сообщения поддержки Мурату Ормияку и выразили желание, чтобы он не остался один.
Отметим, что ранее Мурат Ормияк заявлял, что долгое время не получает предложений по актёрской работе. Он высказывал, что снова сняться в таком долгосрочном проекте, как «Арка Сокаклар», было бы для него большой радостью.