2026-cı ilin yanvar-may aylarında ölkədə muzdla çalışan işçilərin orta aylıq nominal əməkhaqqı 2025-ci ilin müvafiq dövrünə nisbətən 7,3 faiz artaraq 1175,0 manat təşkil edib.
Demokrat.az xəbər verir ki, bu barədə Dövlət Statistika Komitəsi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, əməkhaqqı neft-qaz sektorunda 4605,7 manat, qeyri neft-qaz sektorunda 1113,3 manat təşkil edib.
"Dövlət müəssisələrində çalışan işçilərin əməkhaqları 1160,9 manat, özəl müəssisələrdə isə 1188,7 manat olub”, - məlumatda deyilir.
2026-cı ilin yanvar-may aylarında iqtisadi fəaliyyət və mülkiyyət növləri üzrə orta aylıq nominal əməkhaqqı belə olub:

In January-May 2026, the average monthly nominal wage of paid employees in the country increased by 7.3 percent compared to the corresponding period of 2025, amounting to 1175.0 manat.
Demokrat.az reports that the State Statistics Committee has released this information.
It was stated that the wage in the oil and gas sector was 4605.7 manat, and in the non-oil and gas sector it was 1113.3 manat.
"The wages of employees working in state institutions were 1160.9 manat, and in private enterprises 1188.7 manat," the report says.
In January-May 2026, the average monthly nominal wage by economic activity and ownership types was as follows: