Fatih Terimin qızından şəxsi həyatı ilə bağlı etiraflar: "İlk gördüyüm anda..."
Türk futbol məşqçisi Fatih Terimin qızı Buse Terim sosial şəbəkədə keçirdiyi sual-cavab sessiyasında sevgilisi Batu Son ilə münasibəti barədə maraq doğuran sualları cavablandırıb.
Demokrat.az xəbər verir ki, tanışlıq hekayəsindən ailəsinin münasibətinə qədər müxtəlif mövzulara toxunan Terim səmimi açıqlamaları ilə diqqət çəkib.
Buse Terim bildirib ki, Batu Son ilə “Baby On The Fest” tədbirində tanış olub: “Onu ilk gördüyüm anda diqqətimi çəkmişdi. Elə həmin an kim olduğunu çox maraq etdim. Yaxşı ki, maraqlanmışam”.
Buse Terim daha əvvəl iş adamı Volkan Bahçekapılı ilə 10 illik evliliyini başa vurduqdan sonra Batu Son ilə münasibətdə olduğunu sosial şəbəkədə paylaşdığı fotolar vasitəsilə ictimaiyyətə açıqlamışdı. Daha əvvəl jurnalistlərə açıqlamasında münasibətlərinin uğurla davam etdiyini bildirən Terim həyatının gözəl bir dövrünü yaşadığını söyləmişdi. O, həmçinin şəxsi həyatını ictimaiyyətin diqqətindən kənarda saxlamağa üstünlük verdiyini vurğulayıb:
“Şəxsi həyatımın şəxsi qalmasını istəyirəm. Buna görə də hər anı paylaşmağı sevmirəm. Qarşıma ürəyi çox gözəl olan, bənzəri olmayan bir insan çıxdığı üçün çox xoşbəxtəm”.
Sosial şəbəkədə sevgilisinin niyə paylaşım etməməsi ilə bağlı suala cavabında isə Terim bildirib ki, Batu Son sosial mediadan əsasən ona videolar göndərmək və paylaşımlarına baxmaq üçün istifadə edir:
“O, son paylaşımını 2023-cü ildə edib. Bu vəziyyət məni qətiyyən narahat etmir, əksinə, belə olmasını daha çox bəyənirəm. Bununla bağlı heç bir gözləntim də yoxdur”.
Buse Terim sevgilisinin özündən kiçik olması ilə bağlı iddiaları da təkzib edərək onların eyni yaşda olduqlarını bildirib. Ailəsinin yeni münasibətinə münasibəti barədə suala cavabında isə o bunları deyib:
“Ailəm hər şeydən əvvəl həyatıma, qərarlarıma və seçimlərimə hörmətlə yanaşır. Mən 36 yaşında, öz ayaqları üzərində duran və öz həyatını quran bir qadınam. Verdiyim qərarlara görə məsuliyyət də mənə məxsusdur. Həyatımla bağlı ailəmdən heç nəyi gizlətmirəm. Münasibətlərimizin təməlində qarşılıqlı etimad, hörmət və açıq ünsiyyət dayanır".

Дочь турецкого футбольного тренера Фатиха Терима Бюсе Терим в сессии вопросов и ответов в социальных сетях ответила на интересующие вопросы о своих отношениях с возлюбленным Бату Сон.
Как сообщает Demokrat.az, затрагивая различные темы — от истории знакомства до отношения семьи — Терим привлекла внимание искренними признаниями.
Бюсе Терим заявила, что познакомилась с Бату Сон на мероприятии "Baby On The Fest": «В момент, когда я впервые его увидела, он привлек мое внимание. В тот же момент мне стало очень интересно, кто он. Хорошо, что я заинтересовалась».
Бюсе Терим ранее после завершения 10-летнего брака с бизнесменом Волканом Бахчекапылы через фотографии в социальных сетях объявила общественности о своих отношениях с Бату Сон. В предыдущих интервью журналистам Терим сообщала, что их отношения успешно продолжаются и что она переживает прекрасный период своей жизни. Она также подчеркнула, что предпочитает держать личную жизнь вне внимания общественности:
«Я хочу, чтобы моя личная жизнь оставалась личной. Поэтому не люблю делиться каждым моментом. Я очень счастлива, что в моей жизни появился человек с очень красивым сердцем и единственный в своем роде».
В ответ на вопрос, почему ее возлюбленный не делится публикациями в соцсетях, Терим сказала, что Бату Сон в основном использует социальные медиа для того, чтобы присылать ей видео и смотреть ее публикации:
«Он сделал последний пост в 2023 году. Это меня совсем не беспокоит, наоборот, мне это даже больше нравится. У меня нет никаких ожиданий по этому поводу».
Бюсе Терим опровергла предположения о том, что ее возлюбленный младше ее, заявив, что они одного возраста. В ответ на вопрос об отношении семьи к ее новым отношениям она сказала следующее:
«Моя семья прежде всего уважает мою жизнь, мои решения и выборы. Мне 36 лет, я самостоятельная женщина, строящая свою жизнь. Ответственность за принятые мной решения лежит на мне. Я ничего не скрываю от семьи, что касается моей жизни. В основе наших отношений лежат взаимное доверие, уважение и открытое общение».