Fatih Terimin qızından şəxsi həyatı ilə bağlı etiraflar: "İlk gördüyüm anda..."
Türk futbol məşqçisi Fatih Terimin qızı Buse Terim sosial şəbəkədə keçirdiyi sual-cavab sessiyasında sevgilisi Batu Son ilə münasibəti barədə maraq doğuran sualları cavablandırıb.
Demokrat.az xəbər verir ki, tanışlıq hekayəsindən ailəsinin münasibətinə qədər müxtəlif mövzulara toxunan Terim səmimi açıqlamaları ilə diqqət çəkib.
Buse Terim bildirib ki, Batu Son ilə “Baby On The Fest” tədbirində tanış olub: “Onu ilk gördüyüm anda diqqətimi çəkmişdi. Elə həmin an kim olduğunu çox maraq etdim. Yaxşı ki, maraqlanmışam”.
Buse Terim daha əvvəl iş adamı Volkan Bahçekapılı ilə 10 illik evliliyini başa vurduqdan sonra Batu Son ilə münasibətdə olduğunu sosial şəbəkədə paylaşdığı fotolar vasitəsilə ictimaiyyətə açıqlamışdı. Daha əvvəl jurnalistlərə açıqlamasında münasibətlərinin uğurla davam etdiyini bildirən Terim həyatının gözəl bir dövrünü yaşadığını söyləmişdi. O, həmçinin şəxsi həyatını ictimaiyyətin diqqətindən kənarda saxlamağa üstünlük verdiyini vurğulayıb:
“Şəxsi həyatımın şəxsi qalmasını istəyirəm. Buna görə də hər anı paylaşmağı sevmirəm. Qarşıma ürəyi çox gözəl olan, bənzəri olmayan bir insan çıxdığı üçün çox xoşbəxtəm”.
Sosial şəbəkədə sevgilisinin niyə paylaşım etməməsi ilə bağlı suala cavabında isə Terim bildirib ki, Batu Son sosial mediadan əsasən ona videolar göndərmək və paylaşımlarına baxmaq üçün istifadə edir:
“O, son paylaşımını 2023-cü ildə edib. Bu vəziyyət məni qətiyyən narahat etmir, əksinə, belə olmasını daha çox bəyənirəm. Bununla bağlı heç bir gözləntim də yoxdur”.
Buse Terim sevgilisinin özündən kiçik olması ilə bağlı iddiaları da təkzib edərək onların eyni yaşda olduqlarını bildirib. Ailəsinin yeni münasibətinə münasibəti barədə suala cavabında isə o bunları deyib:
“Ailəm hər şeydən əvvəl həyatıma, qərarlarıma və seçimlərimə hörmətlə yanaşır. Mən 36 yaşında, öz ayaqları üzərində duran və öz həyatını quran bir qadınam. Verdiyim qərarlara görə məsuliyyət də mənə məxsusdur. Həyatımla bağlı ailəmdən heç nəyi gizlətmirəm. Münasibətlərimizin təməlində qarşılıqlı etimad, hörmət və açıq ünsiyyət dayanır".

Demokrat.az reports that Terim, touching on various topics from their dating story to her family's attitude, attracted attention with her sincere statements.
Buse Terim stated that she met Batu Son at the "Baby On The Fest" event: "The moment I first saw him, he caught my attention. At that very moment, I was very curious about who he was. I'm glad I was curious."
Buse Terim had previously revealed to the public through photos she shared on social media that after ending her 10-year marriage with businessman Volkan Bahçekapılı, she was in a relationship with Batu Son. In earlier statements to journalists, Terim said that their relationship was continuing successfully and that she was experiencing a beautiful period of her life. She also emphasized that she prefers to keep her personal life away from public attention:
"I want my personal life to remain personal. Therefore, I don't like to share every moment. I am very happy because a person with a very beautiful heart and no equal has come into my life."
Answering a question on social media about why her boyfriend does not post, Terim said that Batu Son mainly uses social media to send her videos and view posts:
"He last posted in 2023. This situation does not bother me at all; on the contrary, I like it more that way. I also have no expectations related to this."
Buse Terim also denied claims that her boyfriend is younger than her and said they are the same age. Regarding the question about her family's attitude towards her new relationship, she said the following:
"My family, above all, respects my life, decisions, and choices. I am a 36-year-old woman who stands on her own feet and builds her own life. I am responsible for the decisions I make. I do not hide anything about my life from my family. Our relationship is based on mutual trust, respect, and open communication."