Kür daşdı: kəndlərdə əkin sahələri su altında qaldı
Kür çayında su səviyyəsinin qalxması İmişli rayonunun daha iki kəndində pay və bələdiyyə torpaq sahələrinin su altında qalmasına səbəb olub.
Medianews.az "Report"a istinadla xəbər verir ki, rayonun Ağamalılar kəndində 40 hektar, Telişli kəndində isə təxminən 35 hektar əkin sahəsi su altında qalıb.
Həmçinin Əlyetməzli kəndində su altında qalan 35 hektar ərazi genişlənərək 215-ə çatıb, eləcə də 10 hektar bələdiyyə torpağı su altında qalıb.
Qeyd edək ki, Məmmədli kəndinə məxsus 5,62 hektar pay torpaq sahəsi, həmçinin Məmmədli bələdiyyəsinin mülkiyyətində olan 11 hektar əkin sahəsi də suların təsirinə məruz qalıb.
Hazırda aidiyyəti qurumlar tərəfindən mümkün risklərin qarşısının alınması istiqamətində əlavə tədbirlər davam etdirilir.

Повышение уровня воды в реке Кюрчей привело к затоплению паевых и муниципальных земель в еще двух селах Имишлинского района.
Medianews.az, ссылаясь на "Report", сообщает, что в селе Агамалылар района под водой оказалось 40 гектаров, а в селе Телишли — примерно 35 гектаров сельскохозяйственных угодий.
Кроме того, в селе Элетмезли затопленная площадь выросла и достигла 215 гектаров, также под водой оказались 10 гектаров муниципальных земель.
Отметим, что 5,62 гектара паевых земель села Мамедли, а также 11 гектаров сельскохозяйственных угодий, принадлежащих муниципалитету Мамедли, также подверглись воздействию воды.
В настоящее время соответствующие органы предпринимают дополнительные меры для предотвращения возможных рисков.