Kür daşdı: kəndlərdə əkin sahələri su altında qaldı
Kür çayında su səviyyəsinin qalxması İmişli rayonunun daha iki kəndində pay və bələdiyyə torpaq sahələrinin su altında qalmasına səbəb olub.
Medianews.az "Report"a istinadla xəbər verir ki, rayonun Ağamalılar kəndində 40 hektar, Telişli kəndində isə təxminən 35 hektar əkin sahəsi su altında qalıb.
Həmçinin Əlyetməzli kəndində su altında qalan 35 hektar ərazi genişlənərək 215-ə çatıb, eləcə də 10 hektar bələdiyyə torpağı su altında qalıb.
Qeyd edək ki, Məmmədli kəndinə məxsus 5,62 hektar pay torpaq sahəsi, həmçinin Məmmədli bələdiyyəsinin mülkiyyətində olan 11 hektar əkin sahəsi də suların təsirinə məruz qalıb.
Hazırda aidiyyəti qurumlar tərəfindən mümkün risklərin qarşısının alınması istiqamətində əlavə tədbirlər davam etdirilir.

The Kura River flooded:
The rise in water levels in the Kura River has caused the submersion of share and municipal land plots in two more villages of the Imishli district.
Medianews.az, citing "Report", reports that in the Agamalilar village of the district, 40 hectares, and in the Telishli village, approximately 35 hectares of cultivated land have been submerged.
Also, the area submerged in the Elyetmezli village has expanded to 215 hectares from 35 hectares, and additionally, 10 hectares of municipal land are under water.
It should be noted that 5.62 hectares of share land belonging to the Mammadli village, as well as 11 hectares of cultivated land owned by the Mammadli municipality, have also been affected by the waters.
Currently, additional measures are being taken by the relevant authorities to prevent possible risks.