Kənan Yıldız barədə qərar
İngiltərənin "Arsenal" klubu bir müddətdir maraq göstərdiyi "Yuventus" futbolçusu Kənan Yıldız ilə bağlı transfer planlarından imtina edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Turin təmsilçiliyi gənc vingeri komandada saxlamaqda qərarlıdır və onun satılmasının gündəmdə olmadığını qarşı tərəfə çatdırıb.
21 yaşlı futbolçunun "Yuventus"la qüvvədə olan müqaviləsi 2030-cu ilin yayına qədər davam edir. Hazırda onun transfer dəyərinin təxminən 75 milyon avro olduğu bildirilir.
Kənan Yıldız ötən mövsüm İtaliya A Seriyasında nümayiş etdirdiyi performansla diqqət çəkib. Türkiyə millisinin üzvü çempionatda keçirdiyi 36 oyunda 10 qola imza atıb, həmçinin komanda yoldaşlarına 7 məhsuldar ötürmə verib.
Beləliklə, "Arsenal"ın transfer siyahısında yer alan gənc futbolçunun yaxın zamanda "Yuventus"dan ayrılması ehtimalı xeyli azalıb.//Milli.Az

Английский клуб «Арсенал» отказался от планов трансфера футболиста «Ювентуса» Кенана Йылдыза, которым интересовался уже некоторое время.
Как сообщает Medianews.az, туринский клуб намерен сохранить молодого вингера в команде и сообщил другой стороне, что продажа не рассматривается.
Действующий контракт 21-летнего футболиста с «Ювентусом» действует до лета 2030 года. В настоящее время его трансферная стоимость оценивается примерно в 75 миллионов евро.
Кенан Йылдыз привлек внимание своей игрой в минувшем сезоне Итальянской Серии А. Член сборной Турции забил 10 голов в 36 играх чемпионата и сделал 7 результативных передач своим партнерам по команде.
Таким образом, вероятность скорого ухода молодого футболиста из «Ювентуса», который был в списке трансферных целей «Арсенала», значительно снизилась.//Milli.Az