Ağdamdakı yanğın 4 kəndin ərazisinə yayıldı -
Ağdam rayonunda açıq ərazidə iki gün əvvəl başlayan yanğın genişlənərək dörd kəndin ərazisinə keçib.
Medianews.az bildirir ki, yanğın Kəngərli kəndi istiqamətində minadan tam təmizlənməmiş ərazilərdə davam etdiyindən alovun söndürülməsi çətinləşib.
Nəticədə yanğın Göytəpə, Qərvənd, Şıxlar və Bayramlar kəndlərinin ərazilərinə yayılıb.
Hazırda hadisə yerinə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Ağdam Rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin 3 yanğınsöndürən avtomobili və şəxsi heyəti cəlb olunub.
Yanğınsöndürənlər alovun keçmiş təmas xəttinə yaxın yaşayış məntəqələrinə keçməsinin qarşısını almaq üçün söndürmə və məhdudlaşdırma işlərini davam etdirirlər. Mina təhlükəsi yanğınla mübarizə tədbirlərini çətinləşdirən əsas amillərdən biridir.//qafqazinfo

В открытой местности Агдамского района пожар, начавшийся два дня назад, распространился на территорию четырех сел.
По сообщению Medianews.az, пожар продолжается в направлениях села Кенгерли на территориях, не полностью очищенных от мин, что затрудняет тушение огня.
В результате огонь распространился на территории сел Гёйтепе, Гярвенд, Шыхлар и Байрамлар.
В настоящее время на место происшествия привлечены 3 пожарных автомобиля и личный состав Отдела пожарной охраны Агдамского района Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Пожарные продолжают работы по тушению и локализации огня, чтобы не допустить его перехода к населенным пунктам, близким к бывшей линии соприкосновения. Опасность мин является одним из основных факторов, осложняющих мероприятия по борьбе с пожаром.//qafqazinfo