Bayramov Putinin köməkçisini qəbul etdi
Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Rusiya Prezidentinin köməkçisi, Prezidentin iqlim məsələləri üzrə xüsusi nümayəndəsi Ruslan Edelgeriyevi qəbul edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə XİN məlumat yayıb.
Bildirilib ki, görüş zamanı, Azərbaycan ilə Rusiya arasında iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə sahəsində əməkdaşlıq, COP məsələləri, habelə qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq mövzular müzakirə olunub.
Nazir Ceyhun Bayramov COP-29 Sədrliyi çərçivəsində Azərbaycanın qazandığı təcrübə və əldə etdiyi nəticələr, ölkəmizin COP-31-in Sədrliyini həyata keçirəcək Avstraliya və ev sahibi Türkiyə ilə sıx əməkdaşlığı barədə məlumat verib.
Görüşdə Xəzər dənizi üzrə ikitərəfli əməkdaşlıq məsələlərinə də toxunulub. Bu çərçivədə Xəzər dənizi ilə bağlı yaradılmış ikitərəfli İşçi Qrupunun fəaliyyətinin intensivləşdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Xəzər dənizinin su ehtiyatlarının və unikal ekosisteminin qorunmasının vacibliyi qeyd edilərək, bu istiqamətdə, o cümlədən kənd təsərrüfatı sahəsində innovativ texnologiyaların tətbiqi və birgə layihələrin həyata keçirilməsinin əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.
Görüş zamanı həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparılıb.

Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov received Ruslan Edelgeriyev, Assistant to the President of Russia and Special Representative of the President for Climate Issues.
Medianews.az reports that this information was released by the Ministry of Foreign Affairs.
It was noted that during the meeting, cooperation between Azerbaijan and Russia in the field of combating climate change, COP matters, as well as regional and international issues of mutual interest were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov provided information on the experience gained and results achieved by Azerbaijan within the framework of the COP-29 Presidency, as well as close cooperation of the country with Australia, which will carry out the COP-31 Presidency, and the host Turkey.
The meeting also touched upon bilateral cooperation issues regarding the Caspian Sea. In this context, the importance of intensifying the activities of the bilateral Working Group established on the Caspian Sea was emphasized.
Highlighting the importance of protecting the water resources and unique ecosystem of the Caspian Sea, attention was drawn to the significance of implementing innovative technologies, including in the field of agriculture, and carrying out joint projects in this direction.
During the meeting, an exchange of views was also held on other bilateral issues of mutual interest.