İyulun 24-də Bakının Xəzər və Sabunçu rayonlarına aid bir sıra ərazilərdə qaz verilməsində müvəqqəti fasilə gözlənilir.
Bu barədə Medianews.az-a Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin "Azəriqaz" İstehsalat Birliyindən məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, fasilənin səbəbi həmin ərazilərdə təmir-quraşdırma işlərinin həyata keçirilməsidir.
Məlumata görə, saat 10:00-dan etibarən işlər yekunlaşanadək Xəzər rayonunun Buzovna qəsəbəsi, Albalılıq və Atçılıq yaşayış massivləri, eləcə də Sabunçu rayonunun Zabrat qəsəbəsi, Oktyabr, R. Axundov və L. Məmmədbəyova küçələrində qaz təchizatında qısamüddətli fasilə olacaq.

24 июля в некоторых районах Хазарского и Сабунчинского районов Баку ожидаются временные перерывы в поставках газа.
Об этом сообщила производственное объединение "Азеригаз" Государственной нефтяной компании Азербайджана в Medianews.az.
Отмечается, что причиной перерыва являются ремонтно-монтажные работы в указанных районах.
Согласно информации, с 10:00 и до окончания работ в поселке Бузовна Хазарского района, жилых массивах Албалыг и Атчылык, а также в поселке Забрат, на улицах Октябрьской, Р. Ахундова и Л. Маммадбекова Сабунчинского района будет кратковременный перерыв в газоснабжении.