İyulun 24-də Bakının Xəzər və Sabunçu rayonlarına aid bir sıra ərazilərdə qaz verilməsində müvəqqəti fasilə gözlənilir.
Bu barədə Medianews.az-a Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin "Azəriqaz" İstehsalat Birliyindən məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, fasilənin səbəbi həmin ərazilərdə təmir-quraşdırma işlərinin həyata keçirilməsidir.
Məlumata görə, saat 10:00-dan etibarən işlər yekunlaşanadək Xəzər rayonunun Buzovna qəsəbəsi, Albalılıq və Atçılıq yaşayış massivləri, eləcə də Sabunçu rayonunun Zabrat qəsəbəsi, Oktyabr, R. Axundov və L. Məmmədbəyova küçələrində qaz təchizatında qısamüddətli fasilə olacaq.

On July 24, a temporary interruption in gas supply is expected in several areas of Baku's Khazar and Sabunchu districts.
This information was provided to Medianews.az by the "Azerigaz" Production Union of the State Oil Company of Azerbaijan.
It was noted that the cause of the interruption is the implementation of repair and installation works in those areas.
According to the information, from 10:00 until the completion of the work, there will be a short-term interruption in gas supply in the Buzovna settlement of the Khazar district, the Albaliliq and Atchiliq residential areas, as well as in the Zabrat settlement, Oktyabr, R. Akhundov, and L. Mammadbeyov streets of the Sabunchu district.