İrlandiyada türk məscidinə
İrlandiyanın paytaxtı Dublində türklərin istifadə etdiyi Sultan Məcid Təhsil Mərkəzi və Məscidi hücuma məruz qalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "TRT Haber" məlumat yayıb.
"Sultan Məcid Təhsil Mərkəzi və Məscidinə cümə namazı zamanı girməyə çalışan ifrat sağçı bir şəxs, mühafizəçiyə yumruq vurub", - məlumatda bildirilib.
Hücum edənlərin hadisə anını mobil telefonla lentə aldıqları və görüntüləri daha sonra sosial mediada paylaşdıqları bildirilib.
Məscidin mühafizəçiləri və ətrafdakıların müdaxiləsi ilə hadisənin böyüməsinin qarşısı alınıb, hücum edənlər barəsində şikayət ərizəsi verilib.

The Sultan Majid Education Center and Mosque used by Turks in Dublin, the capital of Ireland, was attacked.
Medianews.az reports that "TRT Haber" has provided information about this.
"An extreme right-wing individual attempting to enter the Sultan Majid Education Center and Mosque during Friday prayer punched a security guard," the report stated.
It was reported that the attackers recorded the incident on a mobile phone and later shared the footage on social media.
The intervention of the mosque's security guards and bystanders prevented the situation from escalating, and a complaint has been filed against the attackers.