Rusiya Prezidenti Vladimir Putin administrasiya əməkdaşları ilə əlaqə saxlamaq üçün heç vaxt şəhər və ya mobil telefondan istifadə etmir.
Bu barədə Rusiya Prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov Life.ru-nun jurnalisti Aleksandr Yunaşevə müsahibəsində bildirib.
Peskovun sözlərinə görə, dövlət başçısı bütün ünsiyyət üçün istisnasız olaraq xüsusi mühafizə olunan rabitə kanallarından istifadə edir.
O əlavə edib ki, məzuniyyət dövründə Prezident Administrasiyasının əməkdaşları, bir qayda olaraq, həmin xüsusi rabitə kanallarına çıxış imkanından məhrum olurlar./Oxu.Az

Президент России Владимир Путин никогда не пользуется городским или мобильным телефоном для связи с сотрудниками администрации.
Об этом заявил пресс-секретарь Президента России Дмитрий Песков в интервью журналисту Life.ru Александру Юнашеву.
По словам Пескова, глава государства для всех коммуникаций без исключения использует специально охраняемые каналы связи.
Он добавил, что в период отпусков сотрудники Администрации Президента, как правило, лишаются доступа к этим специальным каналам связи./Oxu.Az