Rusiya Prezidenti Vladimir Putin administrasiya əməkdaşları ilə əlaqə saxlamaq üçün heç vaxt şəhər və ya mobil telefondan istifadə etmir.
Bu barədə Rusiya Prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov Life.ru-nun jurnalisti Aleksandr Yunaşevə müsahibəsində bildirib.
Peskovun sözlərinə görə, dövlət başçısı bütün ünsiyyət üçün istisnasız olaraq xüsusi mühafizə olunan rabitə kanallarından istifadə edir.
O əlavə edib ki, məzuniyyət dövründə Prezident Administrasiyasının əməkdaşları, bir qayda olaraq, həmin xüsusi rabitə kanallarına çıxış imkanından məhrum olurlar./Oxu.Az

Russian President Vladimir Putin never uses city or mobile phones to communicate with administration staff.
This was stated by the Press Secretary of the Russian President Dmitry Peskov in an interview with Life.ru journalist Aleksandr Yunashev.
According to Peskov, the head of state exclusively uses specially secured communication channels for all communication without exception.
He added that during vacation periods, the staff of the Presidential Administration are usually deprived of access to these special communication channels./Oxu.Az