Azərbaycan kanoeçisi
Macarıstanın Seqed şəhərində keçirilən kayak və kanoe üzrə gənclər və 23 yaşadək avarçəkənlər arasında Avropa çempionatında Azərbaycan təmsilçisi Tatyana Smilovenko uğurlu nəticə göstərib.
Medianews.az Azərbaycan Su İdman Növləri Federasiyasına istinadən xəbər verir ki, milli üzvü 500 metr məsafədə birnəfərlik kanoe qayığında mükafatçılar sırasına düşüb.
T. Smilovenko həlledici mərhələ olan A finalında finiş xəttini 2-ci keçərək gümüş medala sahib olub.
Xatırladaq ki, bu, idmançının Azərbaycan millisinin tərkibində qitə çempionatında qazandığı ikinci medaldır. O, ötən il Rumıniyanın Piteşti şəhərində təşkil olunmuş 23 yaşa qədər idmançılar arasında Avropa çempionatında 3-cü yeri tutub.

В городе Сегед в Венгрии на чемпионате Европы по гребле на байдарках и каноэ среди молодежи и спортсменов до 23 лет представительница Азербайджана Татьяна Смиловенко показала успешный результат.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на Федерацию водных видов спорта Азербайджана, член сборной вошла в число призеров на дистанции 500 метров в одиночном каноэ.
Т. Смиловенко в решающем этапе, финале А, пересекла финишную черту второй и завоевала серебряную медаль.
Напомним, что это вторая медаль спортсменки в составе сборной Азербайджана на континентальном чемпионате. В прошлом году она заняла третье место на чемпионате Европы среди спортсменов до 23 лет, который проходил в румынском городе Питещи.