İran və Rusiyanın xarici işlər nazirləri telefonla danışıblar
İranın xarici işlər naziri Seyid Abbas Əraqçi ilə Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığı baş tutub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə İran Xarici İşlər Nazirliyi telegram kanalında məlumat yayıb. Bildirilib ki, nazirlər telefon danışığı zamanı regionda və beynəlxalq aləmdə baş verən son hadisələri müzakirə edib, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Məlumata görə, tərəflər regional vəziyyət və beynəlxalq gündəmdə yer alan aktual məsələlər barədə məsləhətləşmələr aparıb. Danışığın məzmunu ilə bağlı əlavə təfərrüatlar açıqlanmayıb.

Состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Ирана Сейидом Аббасом Аракчи и министром иностранных дел России Сергеем Лавровым.
Как сообщает Medianews.az, об этом было объявлено в телеграм-канале Министерства иностранных дел Ирана. Сообщается, что министры во время телефонного разговора обсудили последние события в регионе и на международной арене, а также обменялись мнениями по вопросам взаимного интереса.
По информации, стороны консультировались по региональной ситуации и актуальным вопросам международной повестки дня. Дополнительные подробности по содержанию разговора не раскрыты.