Hamlet Musayevin qızı
Ədliyyə Nazirliyinin Məhkəmə Ekspertiza Mərkəzinin sabiq rəis müavini Hamlet Musayevin qızı həbs edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, M.Musayeva bir nəfərin yarım milyon manatdan çox pulunu dələduzluq yolu ilə ələ keçirməkdə ittiham olunur.
İlkin ittihamda yazılıb ki, M.Musayeva əvvəldən tanıdığı Ü.Quliyevanı iş görmək vədi ilə aldadıb. Bu məqsədlə əlbir olduğu digər şəxslərlə birlikdə zərərçəkmişdən ümumilikdə 610 min manat pul alıb.
Ü.Quliyevanın polis idarəsinə şikayətindən sonra istintaq başlanılıb.
Şikayətçinin sözlərinə görə, M.Musayeva qanunsuz fəaliyyətlə məşğul olarkən yüksək vəzifədə çalışan yaxın qohumlarının adlarından istifadə edib. Bu isə zərərçəkmiş şəxsdə əlavə inam yaradıb.
Təqsirləndirilən şəxs əvvəlcə istintaqdan yayınsa da, qısa müddətdə polis əməkdaşları tərəfindən tutulub.
Ona Cinayət Məcəlləsinin 178.4-cü (xüsusilə külli miqdarda dələduzluq) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb, məhkəmənin qərarı ilə barəsində 3 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Hazırda təqsirləndirilən şəxsə qarşı başqa şikayətçilərin də olduğu bildirilir.
Qeyd edək ki, M.Musayevanın atası Hamlet Musayev uzun illər ədliyyə sistemində fəaliyyət göstərib. O, bir müddət Ədliyyə Nazirliyinin Məhkəmə Ekspertiza Mərkəzinin rəis əvəzi vəzifəsini də icra edib.(Qafqazinfo)

Гамлет Мусаевин кызы
Бывшая заместитель руководителя Центра судебной экспертизы Министерства юстиции Хамлет Мусаев задержана.
Medianews.az сообщает, что М.Мусаева обвиняется в мошенничестве на сумму более полутора миллионов манатов.
В первоначальном обвинении говорится, что М.Мусаева обманула З. Гулиеву, с которой была знакома ранее, обещая помочь в работе. Для этого совместно с другими лицами она получила от потерпевшей в общей сложности 610 тысяч манатов.
После жалобы З. Гулиевой в полицию начато расследование.
По словам заявительницы, М.Мусаева, занимаясь незаконной деятельностью, использовала имена близких родственников, занимающих высокие должности. Это создало у потерпевшей дополнительное доверие.
Обвиняемая сначала уклонялась от следствия, но вскоре была задержана сотрудниками полиции.
Ей предъявлено обвинение по статье 178.4 Уголовного кодекса (мошенничество в особо крупном размере), и суд избрал в отношении нее меру пресечения в виде трех месяцев заключения.
В настоящее время известно, что против обвиняемой имеются и другие заявления.
Отметим, что отец М.Мусаевой Хамлет Мусаев долгое время работал в системе юстиции. В течение некоторого времени он исполнял обязанности руководителя Центра судебной экспертизы Министерства юстиции. (Qafqazinfo)