Hamlet Musayevin qızı
Ədliyyə Nazirliyinin Məhkəmə Ekspertiza Mərkəzinin sabiq rəis müavini Hamlet Musayevin qızı həbs edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, M.Musayeva bir nəfərin yarım milyon manatdan çox pulunu dələduzluq yolu ilə ələ keçirməkdə ittiham olunur.
İlkin ittihamda yazılıb ki, M.Musayeva əvvəldən tanıdığı Ü.Quliyevanı iş görmək vədi ilə aldadıb. Bu məqsədlə əlbir olduğu digər şəxslərlə birlikdə zərərçəkmişdən ümumilikdə 610 min manat pul alıb.
Ü.Quliyevanın polis idarəsinə şikayətindən sonra istintaq başlanılıb.
Şikayətçinin sözlərinə görə, M.Musayeva qanunsuz fəaliyyətlə məşğul olarkən yüksək vəzifədə çalışan yaxın qohumlarının adlarından istifadə edib. Bu isə zərərçəkmiş şəxsdə əlavə inam yaradıb.
Təqsirləndirilən şəxs əvvəlcə istintaqdan yayınsa da, qısa müddətdə polis əməkdaşları tərəfindən tutulub.
Ona Cinayət Məcəlləsinin 178.4-cü (xüsusilə külli miqdarda dələduzluq) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb, məhkəmənin qərarı ilə barəsində 3 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Hazırda təqsirləndirilən şəxsə qarşı başqa şikayətçilərin də olduğu bildirilir.
Qeyd edək ki, M.Musayevanın atası Hamlet Musayev uzun illər ədliyyə sistemində fəaliyyət göstərib. O, bir müddət Ədliyyə Nazirliyinin Məhkəmə Ekspertiza Mərkəzinin rəis əvəzi vəzifəsini də icra edib.(Qafqazinfo)

The daughter of Hamlet Musayev, former deputy head of the Ministry of Justice's Forensic Expertise Center, has been arrested.
Medianews.az reports that M. Musayeva is accused of embezzling more than half a million manats from a person by fraud.
The initial accusation states that M. Musayeva deceived Ü. Guliyeva, whom she knew beforehand, with the promise of providing a job. For this purpose, together with other accomplices, she received a total of 610 thousand manats from the victim.
An investigation was launched following Ü. Guliyeva's complaint to the police department.
According to the complainant, M. Musayeva used the names of close relatives who held high-ranking positions while engaging in unlawful activities. This created additional trust in the victim.
The accused initially evaded the investigation but was detained by police officers shortly afterward.
She has been charged under Article 178.4 of the Criminal Code (particularly fraud involving a large amount), and a court decision has set a three-month pretrial detention measure against her.
It is currently reported that there are other complainants against the accused as well.
It should be noted that M. Musayeva's father, Hamlet Musayev, worked for many years in the justice system. He also served for a time as the acting head of the Ministry of Justice's Forensic Expertise Center. (Qafqazinfo)