Gəncədə həkimlə mübahisə edən şəxs poliklinikanı
Gəncədə poliklinikaların birində insident baş verib, vətəndaş tibb müəssisəsini yandırmağa cəhd göstərib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə iyulun 7-də, saat 12 radələrində Akademik Zülfüqar Məmmədov adına Xəstəxananın Poliklinika şöbəsində qeydə alınıb.
İlkin məlumata görə, təyin olunmuş limitdən artıq narkotik tərkibli dərman tələb edən vətəndaş nevroloqla mübahisə edib.
Mübahisədən sonra o, üzərində gətirdiyi tezalışan mayedən istifadə edərək şöbədə yanğın törətməyə cəhd göstərib. Hadisənin qarşısı vaxtında alınıb, xəsarət alan olmayıb.
Əraziyə hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları cəlb ediliblər, faktla bağlı araşdırma aparılır.//Teleqraf

В одной из поликлиник Гянджи произошел инцидент, гражданин попытался поджечь медицинское учреждение.
Medianews.az сообщает, что происшествие было зарегистрировано 7 июля примерно в 12 часов в поликлиническом отделении больницы имени академика Зульфугара Мамедова.
По предварительной информации, гражданин, требовавший наркотические препараты сверх установленного лимита, поссорился с неврологом.
После ссоры он попытался устроить пожар в отделении, используя воспламеняющуюся жидкость, которую имел при себе. Инцидент был своевременно пресечен, пострадавших нет.
На место выехали сотрудники правоохранительных органов, проводится расследование по факту происшествия.//Телеграф