18 yaşlı futbolçu Sami Səid Mərakeşdə yol qəzasında həlak olub.
Faciə 27 iyulda baş verib. Səid İtaliya çempionatının üçüncü ən yüksək divizionu olan C Seriyasında oynayan “Trento” klubunun oyunçusu idi. O, klub akademiyasının ən istedadlı məzunlarından biri hesab olunurdu. Ölümcül qəzanın təfərrüatları açıqlanmayıb.
"Trento, 18 yaşında Mərakeşdə avtomobil qəzasında dünyasını dəyişən gənclər akademiyasının oyunçusu Sami Səidin faciəli ölümünü dərin kədərlə öyrəndi. Sami "sarı və mavi" ailənin bir hissəsi idi və onu tanımaq şansına sahib olanların xatirəsində əbədi qalacaq.
Belə bir faciə ilə üzləşəndə sözlər artıq olur. Qalan tək şey dərin bir boşluq hissidir. Prezident, rəhbərlik, komanda yoldaşları, gənclər heyəti və bütün “Trento” klubu Saminin ailəsi, dostları və onu sevən hər kəs ətrafında dərin sevgi ilə birləşərək ən səmimi və dərin başsağlığılarını bildirirlər. Əlvida, Sami", - klubun açıqlamasında deyilir./publika.az

18-year-old footballer Sami Saeed died in a traffic accident in Morocco.
The tragedy occurred on July 27. Saeed was a player of the "Trento" club, which plays in Serie C, the third highest division of the Italian championship. He was considered one of the most talented graduates of the club academy. The details of the fatal accident have not been disclosed.
"Trento learned with deep sorrow about the tragic death of 18-year-old youth academy player Sami Saeed in a car accident in Morocco. Sami was part of the "yellow and blue" family and will remain forever in the memory of those who had the chance to know him.
When faced with such a tragedy, words fail. The only thing left is a deep sense of emptiness. The president, management, teammates, youth staff, and the entire "Trento" club express their most sincere and deepest condolences, united by deep love around Sami’s family, friends, and all who loved him. Farewell, Sami," - the club's statement reads./publika.az