18 yaşlı futbolçu Sami Səid Mərakeşdə yol qəzasında həlak olub.
Faciə 27 iyulda baş verib. Səid İtaliya çempionatının üçüncü ən yüksək divizionu olan C Seriyasında oynayan “Trento” klubunun oyunçusu idi. O, klub akademiyasının ən istedadlı məzunlarından biri hesab olunurdu. Ölümcül qəzanın təfərrüatları açıqlanmayıb.
"Trento, 18 yaşında Mərakeşdə avtomobil qəzasında dünyasını dəyişən gənclər akademiyasının oyunçusu Sami Səidin faciəli ölümünü dərin kədərlə öyrəndi. Sami "sarı və mavi" ailənin bir hissəsi idi və onu tanımaq şansına sahib olanların xatirəsində əbədi qalacaq.
Belə bir faciə ilə üzləşəndə sözlər artıq olur. Qalan tək şey dərin bir boşluq hissidir. Prezident, rəhbərlik, komanda yoldaşları, gənclər heyəti və bütün “Trento” klubu Saminin ailəsi, dostları və onu sevən hər kəs ətrafında dərin sevgi ilə birləşərək ən səmimi və dərin başsağlığılarını bildirirlər. Əlvida, Sami", - klubun açıqlamasında deyilir./publika.az

18-летний футболист Сами Саид погиб в ДТП в Марокко.
Трагедия произошла 27 июля. Саид был игроком клуба «Тренто», выступающего в серии C — третьем по уровню дивизионе чемпионата Италии. Он считался одним из самых талантливых выпускников академии клуба. Подробности смертельной аварии не раскрываются.
"Тренто с глубокой скорбью узнал о трагической смерти молодого игрока академии Саки Саида в возрасте 18 лет, который погиб в автомобильной аварии в Марокко. Саки был частью семьи "жёлтых и синих" и навсегда останется в памяти тех, кто имел счастье его знать.
Когда сталкиваешься с такой трагедией, слова уже бессильны. Остаётся лишь ощущение глубокой пустоты. Президент, руководство, товарищи по команде, молодежный состав и весь клуб «Тренто» объединяются в глубокой любви вокруг семьи Сами, его друзей и всех, кто его любил, выражая самые искренние и глубокие соболезнования. Прощай, Саки», — говорится в заявлении клуба./publika.az