Bu məktəbdə tədris dayandırdı:
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Mehdiabad qəsəbə 3 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin binasında aparılan texniki baxış zamanı divarlarda çatların yarandığı müəyyən edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, baş verə biləcək xoşagəlməz hadisələrin qarşısının alınması, məktəb binasının təhlükəsiz istismarının təmin edilməsi məqsədi ilə təxirəsalınmaz tədbirlərin görülməsi barədə göstəriş verilib.
"Belə ki, 1 aprel 2026-cı il tarixindən etibarən təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti müvəqqəti olaraq dayandırılıb.
Tədrisin fasiləsizliyinin təmin edilməsi məqsədi ilə şagirdlərin yaxınlıqda yerləşən digər ümumi təhsil müəssisələrinə yönləndirilməsi və dərs prosesinə cəlb olunması həyata keçirilir.
Hazırda Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən aidiyyəti qurumlarla birgə yaranmış vəziyyətin səbəblərinin araşdırılması və zəruri təmir-bərpa işlərinin həyata keçirilməsi istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Qeyd edək ki, proses nəzarətdə saxlanılır. Görülən işlər barədə ictimaiyyətə əlavə məlumat ictimaiyyətə təqdim olunacaq", - məlumatda qeyd olunub.

Teaching was suspended at this school:
During a technical inspection of the building of full secondary school No. 3 in Mehdiabad settlement operating under the Absheron-Khizi Regional Education Department, cracks were detected on the walls.
Medianews.az reports that the press service of the State Agency for Pre-school and General Education has released information about this.
It is stated that urgent measures have been instructed to be taken to prevent possible adverse incidents and to ensure the safe operation of the school building.
"Thus, from April 1, 2026, the operation of the educational institution is temporarily suspended.
To ensure the continuity of education, students are being directed to and involved in the educational process at other nearby general education institutions.
Currently, the Absheron-Khizi Regional Education Department, together with relevant authorities, continues measures to investigate the causes of the situation and to carry out necessary repair and restoration works.
It should be noted that the process is being monitored. Additional information about the work carried out will be presented to the public," the statement said.