Bu məktəbdə tədris dayandırdı:
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Mehdiabad qəsəbə 3 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin binasında aparılan texniki baxış zamanı divarlarda çatların yarandığı müəyyən edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, baş verə biləcək xoşagəlməz hadisələrin qarşısının alınması, məktəb binasının təhlükəsiz istismarının təmin edilməsi məqsədi ilə təxirəsalınmaz tədbirlərin görülməsi barədə göstəriş verilib.
"Belə ki, 1 aprel 2026-cı il tarixindən etibarən təhsil müəssisəsinin fəaliyyəti müvəqqəti olaraq dayandırılıb.
Tədrisin fasiləsizliyinin təmin edilməsi məqsədi ilə şagirdlərin yaxınlıqda yerləşən digər ümumi təhsil müəssisələrinə yönləndirilməsi və dərs prosesinə cəlb olunması həyata keçirilir.
Hazırda Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən aidiyyəti qurumlarla birgə yaranmış vəziyyətin səbəblərinin araşdırılması və zəruri təmir-bərpa işlərinin həyata keçirilməsi istiqamətində tədbirlər davam etdirilir.
Qeyd edək ki, proses nəzarətdə saxlanılır. Görülən işlər barədə ictimaiyyətə əlavə məlumat ictimaiyyətə təqdim olunacaq", - məlumatda qeyd olunub.

При техническом осмотре здания средней общеобразовательной школы № 3 поселка Мехдиабад, находящейся в ведении Регионального управления образования Абшерон-Хызы, выявлены трещины на стенах.
Medianews.az сообщает, что об этом пресс-служба Государственного агентства по дошкольному и общему образованию распространила сообщение.
Сообщается, что с целью предотвращения возможных неприятных инцидентов и обеспечения безопасной эксплуатации школьного здания было дано указание принять незамедлительные меры.
«Так, с 1 апреля 2026 года деятельность образовательного учреждения временно приостановлена.
Для обеспечения непрерывности учебного процесса учащиеся направляются в другие общеобразовательные учреждения, расположенные поблизости, и привлекаются к учебному процессу.
В настоящее время Региональное управление образования Абшерон-Хызы совместно с соответствующими органами продолжает предпринимать меры по расследованию причин возникшей ситуации и проведению необходимых ремонтных и восстановительных работ.
Отметим, что процесс находится под контролем. Дополнительная информация для общественности о проводимых работах будет предоставлена», — говорится в сообщении.