Badamdarda sürüşmə təhlükəsi:
Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Badamdar qəsəbəsi, 20-ci sahə istiqamətində avtomobil yolunun keçdiyi ərazidə sürüşmə təhlükəsi yaranıb.
Qeyd olunub ki, daxil olmuş məlumata əsasən vəziyyət qiymətləndirilib və vətəndaşların təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə qeyd olunan yamacın aşağı hissəsindən keçən avtomobil yolunun müvəqqəti olaraq bağlanması barədə qərar qəbul edilib.
Bildirilib ki, hazırda yolda hər hansı problem müşahidə olunmur, ərazi nəzarət altındadır və yamacın yuxarı hissəsi nəzarətdə saxlanılır.

In the area where the automobile road passes in the direction of the 20th sector, Badamdar settlement, Sabail district, Baku city, there is a risk of landslide.
It was noted that based on the received information, the situation was assessed and a decision was made to temporarily close the road passing from the lower part of the mentioned slope to ensure the safety of citizens.
It was stated that currently there is no problem observed on the road, the area is under control, and the upper part of the slope is being monitored.