Medianews.az olay.az-a istinadən xəbər verir ki, sənətçi süni intellektlə hazırlanmış saxta sənədlər və telefon zəngləri vasitəsilə qurulan milyonluq dələduzluğun qurbanı olmaqdan xilas olub.
Özünü polis kimi təqdim edən cinayətkarlar aktyora şəxsi məlumatlarının oğurlandığını və var-dövlətinin təhlükədə olduğunu deyərək onu 3 gün ərzində təzyiq altında saxlayıblar.
Halil Ergün hər şeyin çox inandırıcı olduğunu və az qala bütün məlumatlarını fırıldaqçılara ötürəcəyini bildirib. Lakin qonşusunun sayəsində sənətçi aldandığını başa düşüb.

С Али Рзой беем из "Листопада" произошли неприятности для Халила Эргюна.
Medianews.az, ссылаясь на olay.az, сообщает, что артист избежал стать жертвой миллионного мошенничества, организованного с использованием искусственного интеллекта для создания поддельных документов и телефонных звонков.
Преступники, представлявшиеся полицией, сообщили актеру о краже его личных данных и опасности для его имущества, оказывая давление на него на протяжении трех дней.
Халил Эргюн заявил, что все казалось очень правдоподобным, и он почти передал мошенникам всю свою информацию. Однако благодаря своему соседу артист понял, что его обманули.