Medianews.az olay.az-a istinadən xəbər verir ki, sənətçi süni intellektlə hazırlanmış saxta sənədlər və telefon zəngləri vasitəsilə qurulan milyonluq dələduzluğun qurbanı olmaqdan xilas olub.
Özünü polis kimi təqdim edən cinayətkarlar aktyora şəxsi məlumatlarının oğurlandığını və var-dövlətinin təhlükədə olduğunu deyərək onu 3 gün ərzində təzyiq altında saxlayıblar.
Halil Ergün hər şeyin çox inandırıcı olduğunu və az qala bütün məlumatlarını fırıldaqçılara ötürəcəyini bildirib. Lakin qonşusunun sayəsində sənətçi aldandığını başa düşüb.

Ali Rza Bey from "Yaprak Dökümü" has gotten into trouble for Halil Ergün.
Medianews.az, citing olay.az, reports that the artist has escaped being a victim of a million-dollar fraud established through fake documents prepared with artificial intelligence and phone calls.
The criminals, presenting themselves as police, told the actor that his personal information had been stolen and that his wealth was in danger, pressuring him for 3 days.
Halil Ergün said everything was very convincing and that he had almost transferred all his information to the fraudsters. However, thanks to his neighbor, the artist realized he was being deceived.