Yağış, külək, şimşək -
Ölkə ərazisinin bəzi yerlərində arabir şimşək çaxıb, yağış yağıb. Yağıntılar ayrı-ayrı yerlərdə qısamüddətli leysan xarakterli olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin saat 10:00-a olan məlumatında qeyd edilib.
Bildirilib ki, düşən yağıntının miqdarı Gədəbəydə 18, Daşkəsəndə 17, Lerikdə 10, Gəncədə 9, Göygöl, Tovuzda 5, Balakəndə 4, Şəmkir, Şahbuzda 3, Cəbrayılda 2, Naxçıvan, Culfa, Qax, Zaqatala, Oğuz, İsmayıllı, Xaltan, Şahdağ, Mingəçevir, Göyçay, Yardımlı, Goranboy, Kəlbəcər, Laçın, Qubadlı, Şuşa, Xankəndi, Xocalı, Füzulidə 1 mm-dir.

In some parts of the country, lightning flashes occasionally, and it has rained. The precipitation was of short-term downpour character in different areas.
Medianews.az reports that this information was noted in the data from the National Hydrometeorology Service as of 10:00.
It was reported that the amount of rainfall was 18 mm in Gadabay, 17 mm in Dashkasan, 10 mm in Lerik, 9 mm in Ganja, 5 mm in Goygol and Tovuz, 4 mm in Balakan, 3 mm in Shamkir and Shahbuz, 2 mm in Jabrayil, and 1 mm in Nakhchivan, Julfa, Gakh, Zagatala, Oghuz, Ismayilli, Khaltan, Shahdagh, Mingachevir, Goychay, Yardimli, Goranboy, Kalbajar, Lachin, Qubadli, Shusha, Khankendi, Khojaly, and Fuzuli.