Küləkli hava: sarı və narıncı xəbərdarlıq verildi
Milli Hidrometeorologiya Xidməti iyulun 27-28-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verib.
Xidmətdən Medianews.az-a bildirilib ki, Naxçıvan Muxtar Respublikası, Gədəbəy, Göygöl, Şəmkir, Samux, Yevlax, Bərdə, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl, Zəngilan, Laçın, Kəlbəcər, Quba, Siyəzən, Xızı, Altıağac, İmişli, Şirvan, Beyləqan, Saatlı, Sabirabad, Salyan, Biləsuvar, Cəlilabad, Masallı, Lerik, Yardımlı, Lənkəran və Astarada sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti saniyədə 13.9-20.7 metr təşkil edəcək.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, Mingəçevir, Ağstafa, Qazax, Tovuz, Gəncə, Daşkəsən, Goranboy, Qobustan, Neftçala, Hacıqabul, Naftalan, Xaçmaz, Qusar və Şabranda isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti saniyədə 20.8 metrdən 28.4 metrədək güclənəcək.

The National Hydrometeorology Service has issued yellow and orange warnings regarding windy weather conditions expected in Baku and the Absheron Peninsula on July 27-28, as well as in some other regions.
It has been reported to Medianews.az that in the Nakhchivan Autonomous Republic, Gadabay, Goygol, Shamkir, Samukh, Yevlakh, Barda, Tartar, Aghdam, Fuzuli, Jabrayil, Zangilan, Lachin, Kalbajar, Guba, Siyazan, Khizi, Altiagaj, Imishli, Shirvan, Beylagan, Saatly, Sabirabad, Salyan, Bilasuvar, Jalilabad, Masalli, Lerik, Yardimli, Lankaran, and Astara, a northwest wind will blow consistent with the yellow warning, with wind speed ranging from 13.9 to 20.7 meters per second.
In Baku and the Absheron Peninsula, Mingachevir, Aghstafa, Gazakh, Tovuz, Ganja, Dashkasan, Goranboy, Gobustan, Neftchala, Hajigabul, Naftalan, Khachmaz, Qusar, and Shabran, according to the orange warning, a northwest wind will blow, with wind speeds strengthening from 20.8 up to 28.4 meters per second.