Küləkli hava: sarı və narıncı xəbərdarlıq verildi
Milli Hidrometeorologiya Xidməti iyulun 27-28-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verib.
Xidmətdən Medianews.az-a bildirilib ki, Naxçıvan Muxtar Respublikası, Gədəbəy, Göygöl, Şəmkir, Samux, Yevlax, Bərdə, Tərtər, Ağdam, Füzuli, Cəbrayıl, Zəngilan, Laçın, Kəlbəcər, Quba, Siyəzən, Xızı, Altıağac, İmişli, Şirvan, Beyləqan, Saatlı, Sabirabad, Salyan, Biləsuvar, Cəlilabad, Masallı, Lerik, Yardımlı, Lənkəran və Astarada sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti saniyədə 13.9-20.7 metr təşkil edəcək.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, Mingəçevir, Ağstafa, Qazax, Tovuz, Gəncə, Daşkəsən, Goranboy, Qobustan, Neftçala, Hacıqabul, Naftalan, Xaçmaz, Qusar və Şabranda isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti saniyədə 20.8 metrdən 28.4 metrədək güclənəcək.

Национальная служба гидрометеорологии выпустила желтое и оранжевое предупреждение по поводу ветреной погоды, ожидающейся 27-28 июля в Баку и на Абшеронском полуострове, а также в некоторых других регионах.
Служба сообщила Medianews.az, что в соответствии с желтым предупреждением в Нахчыванской автономной республике, Гедабей, Гёйгёль, Шамкир, Самух, Евлах, Берде, Тертер, Агдам, Физули, Джебраил, Зангилан, Лачин, Кельбаджар, Куба, Сиязан, Хызы, Алтыагач, Имишли, Ширван, Бейлаган, Саатлы, Сабирабад, Сальян, Белясувар, Джалилабад, Масаллы, Лерик, Ярдымлы, Ленкеран и Астаре будет дуть северо-западный ветер со скоростью от 13,9 до 20,7 метров в секунду.
В Баку и на Абшеронском полуострове, а также в Мингеяле, Агстафа, Казахе, Товузе, Гяндже, Дашкесане, Горанбой, Гобустане, Нефтчале, Хаджыгабуле, Нафталане, Хачмазе, Кусаре и Шабране в соответствии с оранжевым предупреждением будет дуть северо-западный ветер с усилением скорости от 20,8 до 28,4 метров в секунду.