Mütləq Döyüş Çempionatının (UFC) sabiq çempionu, irlandiyalı Konor Makqreqor amerikalı Maks Hollouey ilə döyüşdə aldığı zədəyə görə bir il ərzində çıxış edə bilməyəcək.
Medianews.az report-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə UFC prezidenti Dana Uayt mətbuat konfransında bildirib.
"Makqreqor bir illik sıradan çıxıb", - o qeyd edib.
Makqreqor Las-Veqasda keçirilən UFC turnirində döyüş başladıqdan 65 saniyə sonra texniki nokautla Holloueyə məğlub olub. İrlandiyalı idmançı ilk saniyələrdə dizini zədələyib və döyüşü davam etdirə bilməyib.
Uaytın sözlərinə görə, Makqreqorun dizinin ön çarpaz bağı zədələnib. Döyüşçü sosial şəbəkələrdə əməliyyat olunacağını bildirib, daha sonra isə döyüşün baş tutmamış sayılmasına çağırıb.

Бывший чемпион Абсолютного боевого чемпионата (UFC), ирландец Конор Макгрегор не сможет выступать в течение года из-за травмы, полученной в бою с американцем Максом Холлоуэем.
Medianews.az со ссылкой на report сообщает, что об этом на пресс-конференции заявил президент UFC Дана Уайт.
"Макгрегор выбыл на год", - отметил он.
Макгрегор на турнире UFC в Лас-Вегасе проиграл Холлоуэю техническим нокаутом спустя 65 секунд после начала боя. Ирландский спортсмен в первые секунды повредил колено и не смог продолжить бой.
По словам Уайта, у Макгрегора повреждена передняя крестообразная связка колена. Боец в социальных сетях сообщил, что будет оперироваться, а затем призвал считать бой несостоявшимся.