ABŞ-də festival zamanı atışma: Ölənlər və yaralananlar var -
ABŞ-nin Sietl şəhərində yerləşən "Seattle Center" mədəniyyət və əyləncə kompleksində silahlı insident baş verib. Hadisə nəticəsində ən azı iki nəfər həyatını itirib.
Bu barədə "NBC News" telekanalı məlumat yayıb.
"Seattle Center" ərazisində baş verən atışma nəticəsində azı iki nəfər ölüb və beş nəfər yaralanıb", - deyə məlumatda qeyd olunub.
Xəsarət alanların hamısına bədənin müxtəlif nahiyələrindən güllə yaraları dəyib. Onlardan dördü xəstəxanalara yerləşdirilib. Yüngül zədələr alan 40 yaşlı bir qadın isə tibb müəssisəsinə getməkdən imtina edib. Məlumata əsasən, silahlı insident baş verən zaman sözügedən kompleksdə genişmiqyaslı qastronomiya festivalı keçirilirmiş./oxu.az

An armed incident occurred at the "Seattle Center" cultural and entertainment complex located in Seattle, USA. At least two people died as a result of the incident.
This information was reported by the "NBC News" television channel.
"At least two people died and five were injured as a result of the shooting at the 'Seattle Center' area," the report said.
All of the injured sustained bullet wounds to various parts of their bodies. Four of them were hospitalized. A 40-year-old woman with minor injuries refused to go to a medical facility. According to the information, a large-scale gastronomy festival was taking place in the mentioned complex at the time of the armed incident./oxu.az