ABŞ-də festival zamanı atışma: Ölənlər və yaralananlar var -
ABŞ-nin Sietl şəhərində yerləşən "Seattle Center" mədəniyyət və əyləncə kompleksində silahlı insident baş verib. Hadisə nəticəsində ən azı iki nəfər həyatını itirib.
Bu barədə "NBC News" telekanalı məlumat yayıb.
"Seattle Center" ərazisində baş verən atışma nəticəsində azı iki nəfər ölüb və beş nəfər yaralanıb", - deyə məlumatda qeyd olunub.
Xəsarət alanların hamısına bədənin müxtəlif nahiyələrindən güllə yaraları dəyib. Onlardan dördü xəstəxanalara yerləşdirilib. Yüngül zədələr alan 40 yaşlı bir qadın isə tibb müəssisəsinə getməkdən imtina edib. Məlumata əsasən, silahlı insident baş verən zaman sözügedən kompleksdə genişmiqyaslı qastronomiya festivalı keçirilirmiş./oxu.az

В культурно-развлекательном комплексе "Seattle Center" в городе Сиэтл, США, произошёл вооружённый инцидент. По крайней мере два человека погибли.
Об этом сообщил телеканал "NBC News".
«В результате стрельбы на территории "Seattle Center" как минимум два человека погибли и пятеро получили ранения», – говорится в сообщении.
У всех пострадавших были огнестрельные ранения в различных частях тела. Четыре из них были госпитализированы. 40-летняя женщина с лёгкими травмами отказалась обращаться в медицинское учреждение. Согласно информации, в момент вооружённого инцидента в вышеупомянутом комплексе проходил масштабный гастрономический фестиваль./oxu.az