"Tibb müəssisələrinin akkreditasiyası Qaydası" yeni redaksiyada təsdiqlənib.
Qeyd edilib ki, Səhiyyə Nazirliyi nəzərdə tutulan normativ hüquqi aktları doqquz ay müddətində təsdiq edib Hüquqi Aktların Dövlət Reyestrinə daxil etməli, bu barədə Nazirlər Kabinetinə məlumat verməlidir.
Qərara əsasən, akkreditasiya hər 5 (beş) ildən bir həyata keçirilir. Yeni təsis edilmiş tibb müəssisəsinin akkreditasiyası onun fəaliyyətə başladığı (özəl tibb müəssisələrinə münasibətdə isə lisenziya aldığı) tarixdən 5 (beş) il sonra həyata keçirilir.
Səhiyyə Nazirliyinin tabeliyindəki Tibb Müəssisələrinin Akkreditasiyası və Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzi hər təqvim ili aprelin 15-dən gec olmayaraq, növbəti təqvim ili üçün akkreditasiyası keçirilməli olan tibb müəssisələrinin siyahısını öz rəsmi internet informasiya ehtiyatında yerləşdirir.

The "Regulation on the Accreditation of Medical Institutions" has been approved in a new edition.
It was noted that the Ministry of Health must approve the envisaged normative legal acts within nine months, enter them into the State Register of Legal Acts, and inform the Cabinet of Ministers about this.
According to the decision, accreditation is carried out every 5 (five) years. Accreditation of a newly established medical institution is carried out 5 (five) years after the date it began operations (for private medical institutions, from the date they obtained a license).
The Center for Accreditation and Quality Control of Medical Institutions under the Ministry of Health, no later than April 15 of each calendar year, publishes on its official internet resource the list of medical institutions that are to be accredited in the next calendar year.