Ermənistanın yüksək texnologiyalar sənayesi naziri Mxitar Ayrapetyan vəzifəsində fəaliyyətini davam etdirməyəcək.
Bu barədə Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan iyulun 9-da hökumətin iclasından sonra jurnalistlər üçün keçirdiyi brifinqdə bildirib.
"Mxitar Ayrapetyan özü hökumətin tərkibində fəaliyyətini davam etdirmək istəmirdi", – Paşinyan deyib.
Baş nazir Ermənistan parlamentinin sədri Alen Simonyanın siyasi gələcəyi ilə bağlı sualı da cavablandırıb.
"Alen Simonyanın siyasi taleyi ilə bağlı hər hansı məsələ yoxdur. Söhbət onun gələcəkdə hansı formatda fəaliyyət göstərəcəyindən gedir. Hazırda bunu müzakirə edirik. Qərar qəbul olunarsa, ictimaiyyətə məlumat veriləcək", – Paşinyan bildirib.
Qeyd edək ki, Mxitar Ayrapetyan 2023-cü ildə Ermənistanın yüksək texnologiyalar sənayesi naziri təyin edilmişdi.\\Modern.az

Armenia's Minister of High Technology Industry Mkhitar Ayrapetyan will not continue in his position.
Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan stated this at a briefing for journalists after the government's meeting on July 9.
"Mkhitar Ayrapetyan did not want to continue working within the government," Pashinyan said.
The Prime Minister also answered a question regarding the political future of Armenia's parliamentary speaker Alen Simonyan.
"There is no issue regarding Alen Simonyan's political fate. The discussion is about in what format he will work in the future. We are currently discussing this. If a decision is made, the public will be informed," Pashinyan said.
It should be noted that Mkhitar Ayrapetyan was appointed Armenia's Minister of High Technology Industry in 2023.\\Modern.az