Ermənistanın yüksək texnologiyalar sənayesi naziri Mxitar Ayrapetyan vəzifəsində fəaliyyətini davam etdirməyəcək.
Bu barədə Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan iyulun 9-da hökumətin iclasından sonra jurnalistlər üçün keçirdiyi brifinqdə bildirib.
"Mxitar Ayrapetyan özü hökumətin tərkibində fəaliyyətini davam etdirmək istəmirdi", – Paşinyan deyib.
Baş nazir Ermənistan parlamentinin sədri Alen Simonyanın siyasi gələcəyi ilə bağlı sualı da cavablandırıb.
"Alen Simonyanın siyasi taleyi ilə bağlı hər hansı məsələ yoxdur. Söhbət onun gələcəkdə hansı formatda fəaliyyət göstərəcəyindən gedir. Hazırda bunu müzakirə edirik. Qərar qəbul olunarsa, ictimaiyyətə məlumat veriləcək", – Paşinyan bildirib.
Qeyd edək ki, Mxitar Ayrapetyan 2023-cü ildə Ermənistanın yüksək texnologiyalar sənayesi naziri təyin edilmişdi.\\Modern.az

Министр промышленности высоких технологий Армении Мхитар Айрапетян не будет продолжать работу на своей должности.
Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян на брифинге для журналистов после заседания правительства 9 июля.
"Мхитар Айрапетян не хотел продолжать деятельность в составе правительства", – сказал Пашинян.
Премьер-министр также ответил на вопрос о политическом будущем председателя парламента Армении Алена Симоняна.
"Вопросов относительно политической судьбы Алена Симоняна нет. Речь идет о том, в каком формате он будет работать в будущем. Сейчас мы это обсуждаем. Если будет принято решение, общественность будет информирована", – отметил Пашинян.
Отметим, что Мхитар Айрапетян был назначен министром промышленности высоких технологий Армении в 2023 году.\\Modern.az