Azərbaycanın müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev ölkədə işgüzar səfərdə olan Türkiyənin "Baykar" şirkətinin İdarə Heyətinin sədri Səlcuq Bayraktar və Türkiyənin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Birol Akgünlə görüşüb.
Bu barədə Medianews.az -a Azərbaycan Müdafiə Sənayesi Nazirliyindən məlumat verilib.
Görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında strateji müttəfiqlik münasibətlərinin bütün istiqamətlərdə, o cümlədən müdafiə sənayesi sahəsində uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb.
Bildirilib ki, "Baykar" şirkəti ilə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi Azərbaycanın müdafiə sənayesinin inkişafı baxımından xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.
Qeyd olunub ki, həyata keçirilən birgə layihələr iki ölkə arasında mövcud tərəfdaşlığın möhkəmlənməsinə mühüm töhfə verir.
Tərəflər görüş zamanı hərbi-texniki əməkdaşlığın genişləndirilməsi, innovativ texnologiyaların tətbiqi və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Azerbaijan's Minister of Defense Industry, Vugar Mustafaev, met with Selcuk Bayraktar, Chairman of the Board of Turkey's "Baykar" company, who is on a working visit in the country, and Turkey's Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador to Azerbaijan, Birol Akgün.
This was reported to Medianews.az by the Ministry of Defense Industry of Azerbaijan.
During the meeting, it was emphasized that the strategic alliance relations between Azerbaijan and Turkey are successfully developing in all directions, including the defense industry sector.
It was noted that expanding cooperation with the "Baykar" company holds special importance for the development of Azerbaijan's defense industry.
It was highlighted that the joint projects being implemented make an important contribution to strengthening the existing partnership between the two countries.
During the meeting, the parties exchanged views on expanding military-technical cooperation, applying innovative technologies, and other matters of mutual interest.