Azərbaycanın müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev ölkədə işgüzar səfərdə olan Türkiyənin "Baykar" şirkətinin İdarə Heyətinin sədri Səlcuq Bayraktar və Türkiyənin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Birol Akgünlə görüşüb.
Bu barədə Medianews.az -a Azərbaycan Müdafiə Sənayesi Nazirliyindən məlumat verilib.
Görüşdə Azərbaycan ilə Türkiyə arasında strateji müttəfiqlik münasibətlərinin bütün istiqamətlərdə, o cümlədən müdafiə sənayesi sahəsində uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb.
Bildirilib ki, "Baykar" şirkəti ilə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi Azərbaycanın müdafiə sənayesinin inkişafı baxımından xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.
Qeyd olunub ki, həyata keçirilən birgə layihələr iki ölkə arasında mövcud tərəfdaşlığın möhkəmlənməsinə mühüm töhfə verir.
Tərəflər görüş zamanı hərbi-texniki əməkdaşlığın genişləndirilməsi, innovativ texnologiyaların tətbiqi və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Министр оборонной промышленности Азербайджана Вугар Мустафаев встретился с председателем Совета директоров турецкой компании "Baykar" Селчук Байрактаром, который находится в деловом визите в стране, и чрезвычайным и полномочным послом Турции в Азербайджане Биролом Акгюном.
Об этом сообщает Medianews.az со ссылкой на Министерство оборонной промышленности Азербайджана.
В ходе встречи было подчеркнуто, что стратегическое союзническое сотрудничество между Азербайджаном и Турцией успешно развивается во всех направлениях, в том числе в сфере оборонной промышленности.
Отмечено, что расширение сотрудничества с компанией "Baykar" имеет особое значение для развития оборонной промышленности Азербайджана.
Было указано, что реализуемые совместные проекты вносят важный вклад в укрепление существующего партнерства между двумя странами.
Стороны во время встречи обменялись мнениями по вопросам расширения военно-технического сотрудничества, применения инновационных технологий и другим вопросам взаимного интереса.