Qazdan istifadə qaydaları dəyişdi -
Həmçinin “Qazdan istifadə Qaydaları”nın təsdiq edilməsi haqqında” Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 12 may tarixli 80 nömrəli Qərarı ləğv edilib.
Qeyd olunub ki, istehlakçının tikinti obyektinin qaz təchizatı ilə bağlı qaz satıcısı ilə qazın alqı-satqı müqaviləsinin bağlanılması “ASAN Kommunal” mərkəzləri yaradılmadığı regionlarda bu mərkəzlər yaradılanadək “ASAN xidmət” mərkəzləri vasitəsilə həyata keçiriləcək.
Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminin xidmət kanalı üzərindən müvafiq sistem operatorunun informasiya sistemi vasitəsilə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan prosedurların təşkili təmin edilənədək həmin sistem vasitəsilə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan prosedurlar birbaşa, poçt və ya elektron poçt vasitəsilə həyata keçiriləcək.

Утверждены правила использования газа.
Также отменено Постановление Кабинета Министров от 12 мая 2011 года № 80 «Об утверждении Правил использования газа».
Отмечается, что заключение договора купли-продажи газа между потребителем и поставщиком газа по газоснабжению строительного объекта будет осуществляться через центры «ASAN Kommunal» в регионах, где такие центры не созданы, до их создания эта процедура будет осуществляться через центры «ASAN xidmət».
До обеспечения организации процедур, осуществляемых через информационную систему соответствующего оператора посредством канала обслуживания Единой информационной системы электронного правительства, процедуры, предусмотренные для осуществления через эту систему, будут осуществляться непосредственно, по почте или по электронной почте.