Qazdan istifadə qaydaları dəyişdi -
Həmçinin “Qazdan istifadə Qaydaları”nın təsdiq edilməsi haqqında” Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 12 may tarixli 80 nömrəli Qərarı ləğv edilib.
Qeyd olunub ki, istehlakçının tikinti obyektinin qaz təchizatı ilə bağlı qaz satıcısı ilə qazın alqı-satqı müqaviləsinin bağlanılması “ASAN Kommunal” mərkəzləri yaradılmadığı regionlarda bu mərkəzlər yaradılanadək “ASAN xidmət” mərkəzləri vasitəsilə həyata keçiriləcək.
Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminin xidmət kanalı üzərindən müvafiq sistem operatorunun informasiya sistemi vasitəsilə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan prosedurların təşkili təmin edilənədək həmin sistem vasitəsilə həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan prosedurlar birbaşa, poçt və ya elektron poçt vasitəsilə həyata keçiriləcək.

Gas usage rules have been approved.
Also, the Cabinet of Ministers' Decision No. 80 dated May 12, 2011, "On the approval of Gas Usage Rules" has been annulled.
It was noted that the conclusion of the gas purchase-sale contract with the gas seller regarding the gas supply of the construction object by the consumer will be carried out through the "ASAN Service" centers until the establishment of "ASAN Kommunal" centers in the regions where these centers have not been created.
Until the organization of procedures to be carried out through the information system of the relevant system operator via the service channel of the Electronic Government Information System is ensured, the procedures envisaged to be carried out through that system will be carried out directly, by mail, or by electronic mail.