AZAL:  Çinə bir neçə istiqamətin açılması imkanları nəzərdən keçirilir
Çin bazarı "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin (AZAL) maraq göstərdiyi istiqamətlərdən biridir və gələcəkdə bu ölkə üzrə bir neçə istiqamətin açılması imkanları nəzərdən keçirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə AZAL-dan məlumat verilib.
Bildirilib ki, AZAL marşrut şəbəkəsinin inkişafı üzrə davamlı təhlillər aparır və müxtəlif istiqamətlər üzrə yeni imkanları dəyərləndirir.
"Yeni reyslərin açılması ilə bağlı qərarlar zəruri kommersiya və əməliyyat prosedurları başa çatdıqdan sonra qəbul edilir və konkret istiqamətlər barədə rəsmi məlumat yalnız yekun qərardan sonra açıqlanır", - deyə aviaşirkətin məlumatında qeyd edilib.

The Chinese market is one of the directions that "Azerbaijan Airlines" JSC (AZAL) is interested in, and in the future, the possibility of opening several routes in this country is being considered.
Medianews.az reports that this information was provided by AZAL.
It was stated that AZAL continuously conducts analyses for the development of the route network and evaluates new opportunities in various directions.
"Decisions regarding the opening of new flights are made after the necessary commercial and operational procedures are completed, and official information about specific directions is announced only after the final decision," the airline's statement said.
It should be noted that currently AZAL operates direct flights from Baku to Beijing three times a week.