Şəmkirdə yaşayış evində yanğın olub -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Şəmkir şəhəri, Səməd Vurğun küçəsində yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
FHN Mətbuat xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumat görə, dərhal FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Şəmkir Rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin qüvvələri əraziyə cəlb olunub.
Yanğınsöndürənlərin operativ müdaxiləsi sayəsində ümumi sahəsi 50 m² olan birmərtəbəli fərdi yaşayış evinin dam örtüyündə baş vermiş yanğın genişlənməsnə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.

На горячую линию «112» Министерства по чрезвычайным ситуациям поступила информация о пожаре в городе Шамкир, на улице Самед Вургун.
По информации, предоставленной пресс-службой МЧС Medianews.az, незамедлительно к месту происшествия были направлены силы Государственной службы пожарной охраны МЧС, Шамкирского районного пожарного подразделения.
Благодаря оперативному вмешательству пожарных, пожар, возникший на крыше одноэтажного частного жилого дома общей площадью 50 м², был быстро потушен, что не позволило огню распространиться.