"Ramazana görə 100 manat pul və ərzaq yardımı" -
"WhatsApp" platformasında Ramazan yardımı adı altında yayılan saxta mesajlar vətəndaşlar üçün təhlükə yaradır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu tipli mesajlardan biri də BAKU.WS saytının "qaynar xətt" nömrəsinə daxil olub.
Adıçəkilən mesajda guya hər ailəyə ərzaq məhsulları və pul yardımı veriləcəyi bildirilir, vətəndaşlardan isə linkə daxil olaraq "müraciət forması"nı doldurmaları tələb olunur.
Xatırladaq ki, Daxili İşlər Nazirliyi belə mesajlarla bağlı dəfələrlə əhaliyə müraciət edib. Vətəndaşlara saxta mesajlara və yalan paylaşımlara etibar etməmək tövsiyə olunub.

Фальшивые сообщения, распространяющиеся под видом помощи в Рамадан через платформу "WhatsApp", представляют угрозу для граждан.
Medianews.az сообщает, что одно из таких сообщений поступило на номер "горячей линии" сайта BAKU.WS.
В упомянутом сообщении якобы сообщается о предоставлении каждой семье продуктов питания и денежной помощи, от граждан же требуют перейти по ссылке и заполнить "форму обращения".
Напомним, что Министерство внутренних дел неоднократно обращалось к населению по поводу подобных сообщений. Гражданам рекомендуется не доверять фальшивым сообщениям и ложным публикациям.