"Ramazana görə 100 manat pul və ərzaq yardımı" -
"WhatsApp" platformasında Ramazan yardımı adı altında yayılan saxta mesajlar vətəndaşlar üçün təhlükə yaradır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu tipli mesajlardan biri də BAKU.WS saytının "qaynar xətt" nömrəsinə daxil olub.
Adıçəkilən mesajda guya hər ailəyə ərzaq məhsulları və pul yardımı veriləcəyi bildirilir, vətəndaşlardan isə linkə daxil olaraq "müraciət forması"nı doldurmaları tələb olunur.
Xatırladaq ki, Daxili İşlər Nazirliyi belə mesajlarla bağlı dəfələrlə əhaliyə müraciət edib. Vətəndaşlara saxta mesajlara və yalan paylaşımlara etibar etməmək tövsiyə olunub.

"100 manat cash and food aid for Ramadan" -
Fake messages spreading under the name of Ramadan aid on the "WhatsApp" platform pose a danger to citizens.
Medianews.az reports that one of these types of messages was received on the "hotline" number of the BAKU.WS website.
In the said message, it is allegedly stated that food products and cash aid will be given to each family, and citizens are required to enter the link and fill out the "application form."
It should be recalled that the Ministry of Internal Affairs has repeatedly appealed to the public regarding such messages. Citizens were advised not to trust fake messages and false postings.