Oyun təxirə salına bilər -
Dünya futbol çempionatının qrup mərhələsinin II turu çərçivəsində Fransa və İraq yığmaları arasında nəzərdə tutulan oyun təxirə salına bilər.
Bu barədə “L’Équipe” nəşri məlumat yayıb.
“İyunun 23-də Filadelfiyadakı "Lincoln Financial Field" stadionunda keçirilməli olan görüş zamanı havanın temperaturunun +33°C-yə çatacağı, eyni zamanda güclü yağış və ildırım müşahidə olunacağı gözlənilir. Mövcud təhlükəsizlik protokoluna əsasən, belə hallarda matç müvəqqəti dayandırıla bilər”, – deyə bildirilib.
Qeyd edək ki, Fransa millisi ilk turda Seneqalı 3:1 hesabı ilə məğlub edib, İraq isə Norveçə 1:4 hesabı ilə uduzub./Globalinfo.az

Матч второго тура группового этапа чемпионата мира по футболу между сборными Франции и Ирака может быть отложен.
Об этом сообщает издание «L'Équipe».
«Во время встречи, которая должна пройти 23 июня на стадионе "Lincoln Financial Field" в Филадельфии, ожидается температура воздуха до +33°С, а также сильный дождь и грозы. В соответствии с действующим протоколом безопасности, в подобных случаях матч может быть временно приостановлен», – говорится в сообщении.
Отметим, что сборная Франции в первом туре обыграла Сенегал со счетом 3:1, а Ирак проиграл Норвегии со счетом 1:4./Globalinfo.az