Oyun təxirə salına bilər -
Dünya futbol çempionatının qrup mərhələsinin II turu çərçivəsində Fransa və İraq yığmaları arasında nəzərdə tutulan oyun təxirə salına bilər.
Bu barədə “L’Équipe” nəşri məlumat yayıb.
“İyunun 23-də Filadelfiyadakı "Lincoln Financial Field" stadionunda keçirilməli olan görüş zamanı havanın temperaturunun +33°C-yə çatacağı, eyni zamanda güclü yağış və ildırım müşahidə olunacağı gözlənilir. Mövcud təhlükəsizlik protokoluna əsasən, belə hallarda matç müvəqqəti dayandırıla bilər”, – deyə bildirilib.
Qeyd edək ki, Fransa millisi ilk turda Seneqalı 3:1 hesabı ilə məğlub edib, İraq isə Norveçə 1:4 hesabı ilə uduzub./Globalinfo.az

The match scheduled between the France and Iraq teams within the framework of the second round of the group stage of the World Cup may be postponed.
This was reported by the publication "L’Équipe".
"During the meeting to be held on June 23 at the 'Lincoln Financial Field' stadium in Philadelphia, the air temperature is expected to reach +33°C, and strong rain and lightning are also expected. According to the existing safety protocol, in such cases, the match may be temporarily suspended," it was stated.
It should be noted that the French national team defeated Senegal 3:1 in the first round, while Iraq lost to Norway 1:4./Globalinfo.az